Trudny powrót do nauki po wakacjach? Dowiedz się, jak możesz pomóc dziecku!
2009-08-19

Pozytywne działanie nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (DHA, EPA) na mózg dziecka zostało udowodnione w wielu badaniach naukowych. Potwierdzono, że wpływają one na rozwój mózgu, a także stymulują funkcjonowanie intelektu, pamięci i wzroku. Odpowiedzialne są również za przekazywanie informacji między komórkami nerwowymi w mózgu, czyli wpływają na rozwój i pracę umysłu. Ich niedobór może przyczynić się do wystąpienia zaburzeń u dzieci, takich jak ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej, którego symptomami są zachowania impulsywne, roztargnienie, hiperaktywność) czy dysleksja (zaburzenie uczenia się, które przejawia się trudnością z czytaniem, pisaniem bądź ortografią).

Kwasy tłuszczowe Omega-3 określa się mianem niezbędnych, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć. Zatem trzeba mu ich dostarczyć w pożywieniu. Zalecana dawka kwasów tłuszczowych Omega-3 w Polsce to 1000 mg DHA+EPA dziennie. Oznacza to, że dziecko, aby spożyć zalecaną dzienną porcję kwasów Omega-3, powinno zjeść ok. 1,7 kg tuńczyka tygodniowo lub przynajmniej dwie makrele! Jednak dzieci przeważnie nie lubią ryb i nie znoszą ich zapachu. Według danych z Danii dzieci spożywają o 2/3 za mało kwasów Omega-3 z zalecanej dziennej porcji! Co zrobić więc, jeśli zależy nam na ułatwieniu im powrotu do szkoły czy przedszkola i na ich prawidłowym rozwoju, a dziecko na sam widok ryb ucieka?


Alternatywnym rozwiązaniem jest podanie dziecku Multi-tabs® Omega-3 KID firmy Ferrosan - pysznych kapsułek o owocowym smaku, które zadbają o sprawy umysł dziecka! Można je żuć, rozgryzać, połykać lub podawać razem z jogurtem, bez obawy – nie mają posmaku ryby! Zawierają skoncentrowany rybi olej z tuńczyka o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 (60%) - zwykły olej z ryb zawiera nie więcej niż 30%. Dzięki temu Multi-tabs® Omega-3 KID może wpływać na rozwój mózgu i wzroku, poprawę koncentracji i umiejętność zapamiętywania. Dodatkowo preparat zawiera także witaminy C i E - naturalne antyoksydanty. Witamina E jest konieczna do zapobiegania utleniania Omega-3 w organizmie, a witamina C wspiera funkcje odpornościowe organizmu.

Czas nauki będzie wymagać wiele pracy, samokontroli, koncentracji i zaangażowania od Twojego dziecka. Pojawią się nowe wyzwania, którym trzeba będzie sprostać. Ten trudny dla większości dzieci okres adaptacji możesz złagodzić. Multi-tabs® Omega-3 KID stworzono z myślą, aby wesprzeć rozwój umysłowy dziecka oraz pomóc mu osiągnąć dobre samopoczucie i równowagę psychofizyczną niezbędną do intensywnej nauki. Formuła preparatu została dopasowana do potrzeb i wymagań wiekowych dzieci.

Informacja o produkcie

Multi-tabs® Omega-3 KID to najwyższej jakości suplement diety o pysznym, owocowym smaku, które dziecko będzie zjadać na zdrowie z przyjemnością.
Multi-tabs® Omega-3 KID zawiera olej Incromega, który jest wysokiej jakości rybim olejem. Do jego produkcji i oczyszczania stosuje się technologię PureMax™.
PureMax™ jest procesem puryfikacji oleju, który spełnia najwyższe standardy farmaceutyczne. Dzięki temu procesowi preparat Multi-tabs® Omega-3 KID zawiera czysty, bezpieczny i wysoce skoncentrowany w kwasy tłuszczowe Omega-3 olej (aż 60 %).

Suplement dostępny w aptekach na terenie całego kraju. Cena za opakowanie zawierające 30 kapsułek – ok. 22,00 zł.

Informacja o suplemencie diety: Ferrosan Poland Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 118, 02-230 Warszawa


O firmie Ferrosan
FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp.z o o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs, Zinaxin, Strix a także  Tran i Omega - 3 w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.