Sony Ericsson Create Now – rusza konkurs dla twórców aplikacji
2009-10-13
arunkiem uczestnictwa w konkursie jest opracowanie autorskiej aplikacji na telefon komórkowy Sony Ericsson na jednej z podanych platform:
* Symbian S60 v5,
* Sony Ericsson Java Platform 8 lub
* Windows Mobile® 6.1 lub 6.5.
Przygotowane aplikacje mogą być zgłoszone w jednej z trzech kategorii:
1. serwisy społecznościowe/ interakcyjne (typu: Nasza-klasa, gadu-gadu czy Allegro)
2. serwisy informacyjne (typu: wiadomości, konwerter walutowy, informacje z lokalnej giełdy)
3. nawigacja, serwisy lokalizacyjne.

Wszystkie aplikacje muszą być dostarczone w wersji instalacyjnej do dnia 15 listopada 2009 przez formularz zgłoszeniowy umieszczony na dedykowanej stronie: https://submit.sonyericsson.com/

Z nadesłanych propozycji jury w ciągu 60 dni wyłoni te aplikacje, które łączą funkcjonalność i innowacyjność z walorami estetycznymi. 29 stycznia 2010 roku jury ogłosi zwycięzców. Wyróżnione prace zostaną zamieszczone na serwisie PlayNow™ arena, a ich twórcom przyznane zostaną atrakcyjne nagrody będące wyrazem uznania dla ich wybitnych osiągnięć i pomysłów.
* wycieczka do Lund w Szwecji, podczas której zwycięzcy w trzech kategoriach będą mogli spotkać się z wyjątkowymi, utalentowanymi twórcami aplikacji pracującymi w zespole Sony Ericsson Content & Service development.
* wysokiej klasy laptopy Vaio marki Sony, topowe modele pod względem funkcjonalności.
* dodatkowo zwycięzcy zagwarantowane mają publicity na łamach pism biznesowych lub technologicznych.

„Ogłoszenie konkursu Sony Ericsson Create Now odzwierciedla ewolucję telefonów komórkowych od narzędzia służącego jedynie komunikacji do zintegrowanego urządzenia, które staje się nieodłącznym elementem życia codziennego, urządzenia otwartego na treści opracowane przez firmy zewnętrzne”, - powiedział Viktor Németh, Head of Marketing Central Europe, Sony Ericsson. „Dzisiejsze telefony mają wydajność i funkcje, dzięki którym użytkownicy mogą cieszyć się komunikacją wizualną czy rozrywką w każdym miejscu.”

„Pragniemy, aby polscy twórcy treści mogli tworzyć atrakcyjne kontekstowo aplikacje przygotowane pod kątem telefonów multimedialnych Sony Ericsson. Dzięki temu użytkownicy będą mieli łatwy dostęp do aplikacji, które urozmaicą i wzbogacą ich życie”, - dodał Mariusz Adamowicz, Sales Manager Central Europe.

Szczegółowy regulamin konkursu Sony Ericsson Create Now jest opublikowany na stronie Sony Ericsson Developer Word: http://developer.sonyericsson.com

Patronem medialny konkursu jest serwis informacyjny technologie.gazeta.pl.

O PlayNow™ arena
PlayNow™ arena, popularny na świecie serwis typu OTA (over the air), oferuje pełen zakres mobilnej rozrywki do ściągnięcia na telefon komórkowy lub komputer. Użytkownicy znajdą tu całe utwory muzyczne, niezwykle atrakcyjne gry, unikalne tapety, specjalnie skomponowane dzwonki MP3.  Nowością na PlayNow™ arena jest sekcja aplikacje, która została uruchomiona w lipcu tego roku. PlayNow™ arena  to również przyjazny, łatwo dostępny i otwarty dla wszystkich sklep.

O gazeta.pl
Technologie.Gazeta.pl - serwis informuje o nowościach technologicznych, najnowszych gadżetach i programach, internecie, publikuje raporty poświęcone szeroko rozumianej technologii, a także liczne porady ekspertów oraz testy nowoczesnych sprzętów m.in. komputerowych, telefonów, telewizorów.

- KONIEC –

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.