Zadbaj o zdrowie całej rodziny z Multi-tabs® Omega-3 Complex
2009-10-28

Udowodniono: Spożywanie kwasów tłuszczowych Omega-3 zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia.

Pionierskie badania nad Inuitami, grupie rdzennych ludów zamieszkujących Grenlandię wykazały, że ich śmiertelność spowodowana chorobami serca i układu krążenia jest wyjątkowo niska. Dieta Inuitów jest w znacznym stopniu oparta o ryby morskie, które mają wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3. Inne badania kontrolne przeprowadzone we Włoszech  na 11324 osobach po zawale serca wykazały, że u osób, które przyjmowały suplement z kwasem tłuszczowym Omega-3 ryzyko nagłej śmierci na skutek zawału serca obniżyło się o 45%, a ryzyko zgonów bez względu na przyczynę – o 20%. Ponadto zaobserwowano ogólną poprawę kondycji serca. Badane osoby otrzymywały 1 g kwasów Omega-3 lub placebo codziennie w przeciągu 24 miesięcy. Dlatego Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Serca, przygotowało zalecenia dotyczące przyjmowania kwasów tłuszczowych Omega-3, w tym najważniejszych z tej grupy kwasów EPA i DHA. Dla osób zdrowych wynosi ono co najmniej dwie porcje tłustych ryb w tygodniu, co odpowiada spożyciu 400-500 mg EPA+DHA dziennie.

Udowodniono: Spożywanie kwasów tłuszczowych Omega-3 pozytywnie wpływa na pracę mózgu.
Jak stwierdzono w badaniach klinicznych  jednym z budulców mózgu jest kwas tłuszczowy DHA należący do grupy Omega-3. Uważa się, że około 35% ludzkiego mózgu składa się z kwasów tłuszczowych wpływających na rozwój mózgu, a także stymulujących funkcjonowanie intelektu, pamięci i wzroku. Są one również ważnym elementem struktury siatkówki oraz innych tkanek nerwowych. Dlatego kwasy z grupy Omega-3 (EPA, DHA) regularnie dostarczane organizmowi oddziaływują na prawidłową pracę umysłu. Niedobór kwasów Omega-3 może mieć poważne konsekwencje, takie jak: ograniczona ostrość wzroku, zaburzenia funkcji poznawczych, zaburzenia czynności mózgu oraz inne zaburzenia neurologiczne . Najnowsze badania pokazują również, że regularne spożywanie kwasów Omega-3 może zmniejszyć ryzyko demencji w starszym wieku.

Problem:

Naturalnym źródłem kwasów Omega-3 (EPA i DHA) są tłuste ryby morskie. Jednak według statystyk badania WOBASZ średnie spożycie ryb u dorosłego Polaka wynosi 16 g dziennie przy zalecanej dawce 35 g  . Z czego ryby morskie stanowią jedynie część tych porcji. Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej wskazuje, że w związku z bardzo niskim spożyciem ryb morskich w naszym kraju zalecana jest suplementacja diety w kwasy Omega-3. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest regularne przyjmowanie suplementu diety Multi-tabs®  Omega-3 Complex, który w dziennej dawce zawiera aż 460 mg EPA i 300 mg DHA oraz dodatkowo komplet najważniejszych witamin i minerałów.

Zalecenia dotyczące przyjmowania kwasów Omega-3 w innych krajach:
Kraj/Organizacja Zalecenie
Dania 200-300 g ryby, co odpowiada około 500 mg dziennie  EPA+DHA
Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia  650 mg EPA+DHA dziennie
Francja 400-500 mg EPA+DHA dziennie
Brytyjski Komitet Naukowy ds. Żywienia  450 mg EPA+DHA dziennie


Rekomendujemy: najwyższej jakości suplement diety Multi-tabs® Omega-3 Complex + witaminy +minerały

Multi-tabs® Omega-3 Complex + witaminy + minerały to produkt 3 w 1 stworzony z myślą o nowoczesnych potrzebach żywieniowych człowieka i dostarczaniu organizmowi niezbędnych kwasów tłuszczowych Omega-3. Obecnie coraz częściej odżywiamy się źle, czego przyczyną jest bardziej intensywny tryb życia, stres czy po prostu brak czasu na gotowanie. Jadamy ryby, warzywa i owoce, ale nie zawsze udaje nam się spożywać ich zalecane ilości w ciągu tygodnia. Multi-tabs® Omega-3 Complex w rekomendowanej dziennej dawce dostarcza wszystkich niezbędnych 11 witamin i 7 minerałów oraz najwyższą dawkę rybiego oleju dostępną na rynku – 1386 mg zawierającą aż 900 mg kwasów Omega -3, w tym 460 mg EPA i 300 mg DHA. Zestaw witamin i minerałów zawartych w Multi-tabs® Omega-3 Complex pozwala na utrzymanie w organizmie właściwego poziomu mikroelementów szczególnie w okresach, gdy dieta nie jest odpowiednio zróżnicowana.
 

Multi-tabs® Omega-3 Complex to produkt dla całej rodziny. Połączenie kwasów Omega-3 z witaminami i minerałami w jednym preparacie pomaga rekompensować złe nawyki żywieniowe w rodzinie.


Informacja o produkcie:

Multi-tabs® Omega-3 Complex + witaminy + minerały to wyjątkowe połączenie najważniejszych składników odżywczych, które są podstawą zdrowej i zbilansowanej diety. Oprócz 900 mg kwasów tłuszczowych Omega-3 (w 2 kapsułkach) zawiera dzienną porcję najważniejszych 11 witamin i 7 minerałów. Każda kapsułka Multi-tabs® Omega-3 Complex zawiera bezpieczny, wysokoskoncentrowany rybi olej (aż 65% kwasów tłuszczowych Omega-3) wytwarzany przy użyciu opatentowanej technologii PureMax™. Przeciętny rybi olej posiada przeważnie zaledwie 30% kwasów tłuszczowych. Technologia PureMax™ zapewnia także wysoki poziom czystości oleju. Dzięki temu zawiera on znacznie mniej metali ciężkich i substancji zanieczyszczających niż przewidują limity określone w przepisach.

Multi-tabs® Omega-3 Complex + witaminy + minerały polecany jest dla dorosłych i młodzieży od 12 roku życia.
W opakowaniu jednostkowym znajduje się 30 kapsułek. Cena za 1 opakowanie – ok. 30 zł. Termin przydatności do spożycia 2 lata. Więcej informacji na stronie www.multi-tabs.pl


O firmie Ferrosan

FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp.z o o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs, Zinaxin, Strix i Vitabutin a także Tran w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego +drożdże +witaminy. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.