Sony Ericsson XPERIA™ X10 wprowadza otwarty i zintegrowany świat serwisów społecznościowych, komunikacji i rozrywki
2009-11-03

Sony Ericsson przedstawia dziś telefon XPERIA™ X10 - pierwszy model z nowej rodziny telefonów zapewniający takie doświadczenie użytkownika, w którym komunikacja naprawdę staje się rozrywką. Czerpiąc z dorobku Sony Ericsson w dziedzinie rozrywki, a także, łącząc bogatą grafikę z rozwiązaniami dotyczącymi analizy danych od Sony, w modelu XPERIA™ X10 wprowadzono nową platformę UX, która będzie ewoluowała w zakresie całego portfela produktowego, a z biegiem czasu będzie stale rozszerzana o nowe funkcje i możliwości.

Platforma UX, stworzona jako rozwinięcie istniejącej platformy Open OS, zapewnia doświadczenie użytkownika niepowtarzalne i charakterystyczne dla Sony Ericsson. Jest ono składową połączenia najlepszych w swojej klasie funkcji rozrywkowych z autorskimi aplikacjami, a także z niezrównanymi możliwościami integracji serwisów społecznościowych i z bogatym interfejsem graficznym. XPERIA™ X10 to pierwszy telefon komórkowy, który w pełni humanizuje sposób, w jaki ludzie "współpracują" ze swoimi telefonami.

Bert Nordberg, Prezes Sony Ericsson, powiedział: „XPERIA™ X10 oraz rodzina telefonów, która zostanie wprowadzona na rynek w pierwszej połowie 2010 roku, stanowią potwierdzenie naszego zaangażowania w otwartą i wieloplatformową strategię, która zwiększa do maksimum gamę wyboru rozwiązań dla odbiorcy i zapewnia najlepsze z możliwych doświadczenie użytkownika. Spotkaliśmy się z niezwykle pozytywną reakcją na telefon XPERIA™ X10 ze strony światowych operatorów, którzy są naszymi partnerami. Będziemy wprowadzać ten model na rynki całego świata, w tym na rynek japoński, od pierwszej połowy 2010 roku.”

Rikko Sakaguchi, wicedyrektor wykonawczy (EVP) oraz Chief Creation Officer w Sony Ericsson, powiedział: "XPERIA™ X10 to fantastyczny przykład naszej filozofii make.believe, ponieważ przesuwamy granice tego, co możliwe i pokazujemy, że wszystko, czegokolwiek odbiorcy zapragną, jest dla nas wykonalne. Modelem X10 podnosimy poprzeczkę, którą sobie ustawiliśmy opracowując telefony bogate w funkcje rozrywkowe, takie jak Aino i Satio. Wtedy to nadaliśmy komunikacji bardziej zabawowy charakter, a także zwiększyliśmy i wzbogaciliśmy możliwości łączenia się.”


Dzięki autorskim aplikacjom, takim jak Mediascape i Timescape™, XPERIA™ X10 umożliwia odbiorcom uporządkowanie wszystkich zasobów telefonu w intuicyjny sposób:
* Aplikacja Sony Ericsson Timescape™ będzie zarządzała wszystkim, co dotyczy Twojej komunikacji z daną osobą lokalizując to w jednym miejscu. W ten nowy, inteligentny sposób będziesz mógł przeglądać swoje rozmowy, sprawdzać co słychać na portalach takich jak Facebook™ czy Twitter™,  a także przeglądać zdjęcia, korespondencję elektroniczną i teksty.
* Sony Ericsson Mediascape to inteligentny sposób na zdobywanie treści, jakich tylko zapragniesz – muzyki, zdjęć, filmów - od Twoich ulubionych przyjaciół i twórców. Aplikacja połączy się z zasobami zlokalizowanymi w różnych miejscach: w Twoim telefonie, na portalu YouTube™, na arenie PlayNow™ i pokaże je Tobie.

Funkcje analizy danych, zintegrowane z Mediascape i Timescape™, potrafią automatycznie rozpoznawać połączenia pomiędzy kontaktami, treściami i mediami. Polecając innym alternatywne sposoby komunikowania się lub uzyskiwania dostępu do nowych multimedialnych doświadczeń odbiorcy mogą odkrywać jeszcze więcej możliwości, w prawdziwie otwarty sposób. Na przykład:
* Kliknięcie na nowy „przycisk nieskończoności” poprowadzi cię poprzez najróżniejsze połączenia, przedstawiając wszystkie Twoje interakcje z daną osobą w jednym widoku
* Inteligentne funkcje rozpoznawania twarzy rozróżnią do pięciu twarzy na jakimkolwiek zdjęciu, a następnie automatycznie połączą wybraną twarz z Twoją książką telefoniczną oraz ze wszystkimi innymi powiązanymi dostępami do tej osoby.

Otwartość Sony Ericsson sprawia, że odbiorcy otrzymują maksimum możliwości wyboru, a mając telefon XPERIA™ X10 będą mogli pobrać każdą aplikację, jakiej zapragną, bezpośrednio z bogatej oferty sklepów internetowych, w tym z areny PlayNow™ i Android Market™, współtworząc doświadczenie, które dla nich będzie całkowicie niepowtarzalne.

Sony Ericsson wprowadza także nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy stereo z radiem FM - czyli zestaw WM600. Model ten, posiadający zaawansowaną technologię Bluetooth™ oraz wbudowane radio FM, umożliwi Ci odbieranie przez Twój zestaw słuchawkowy muzyki o jakości "high fidelity”, której będziesz mógł słuchać poprzez wzmacniające dźwięk słuchawki wkładane do uszu. Kryształowo czysty wyświetlacz OLED, łatwy dostęp do kontrolek sterowania oraz informacja radiowa RDS sprawią ponadto, że nie będziesz musiał nosić ze sobą telefonu, aby móc dostroić się do ulubionej stacji radiowej.

Telefon XPERIA™ X10 posiada następujące parametry: GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900, UMTS HSPA 900/1700/2100 oraz UMTS HSPA 800/850/1900/2100

XPERIA™ X10 będzie dostępny na wybranych rynkach od pierwszego kwartału 2010, w kolorach: Sensuous Black i Luster White.

Więcej informacji można uzyskać po zalogowaniu na stronie Sony Ericsson Product Blog: http://blogs.sonyericsson.com/products

- KONIEC -


Sony Ericsson XPERIA™ X10 w skrócie:

Aparat fotograficzny
8.1 MPix
Cyfrowy zoom do 16x
Auto focus
Inteligentne wykrywanie twarzy
Geo tagging
Stabilizator obrazu i wideo
Lampa do zdjęć i wideo
Wyślij do internetu (ładowanie zdjęć i wideo)
Wykrywanie uśmiechu
Touch focus
Nagrywanie wideo
Pokaz ostatnich zdjęć
Muzyka
Album
Bluetooth™ stereo (A2DP)
Odtwarzacz mediów
MP3/AAC
PlayNow™
TrackID™
Internet

Zakładki
Wyszukiwarka Google™
Kanały internetowe
Wyszukiwarka WebKit
Komunikacja

Sony Ericsson Timescape™
Głośnik
Alarm wibrujący
Wiadomości

Konwersajce
E-mail
Microsoft Exchange ActiveSync®
MMS
Słownik T9
SMS
Wzornictwo

Autorotacja
Kontrola gestem
Tapety
Dotykowy wyświetlacz
Rozrywka

Gry 3D
Przegladarka mediów
Przyciski intuicyjne
Strumieniowanie wideo
Podgląd wideo
YouTube™
Organizator

Budzik
Kalkulator
Kalendarz
Tryb samolotowy
Przycisk ‘nieskończoność’
Pakiet biurowy
Książka telefoniczna
Zegar światowy
Usługi lokalizacyjne

A-GPS
Google Maps™
Wiseplot™ turn-by-turn navigation* (wersja próbna)

*Usługa może być niedostępna na wybranych rynkach.Więcej informacji na www.sonyericsson.wisepilot.com

Łączność

3.5 mm audio jack
Bluetooth™
Micro USB
Synchronizacja
Wsparcie USB
Wi-Fi™
Aplikacje wbudowane

Sony Ericsson Timescape™
Sony Ericsson Mediascape
Sony Ericsson Home with clock widget
Sony Ericsson Sync
Android Market™ Client
Gmail™
Google Calendar™
Google Maps™ with Street View
Google Media Uploader
Google phone-top search
Google search widget
Google Talk™
Google Voice Search™
Network Location Provider
Set-up Wizard
YouTube™
Wyświetlacz

TFT dotykowy 262,144 kolorów
4.0 cali
480 x 854 pikseli (WVGA)
Odporny na zarysowania
Akcesoria
W zestawie:
* XPERIA™ X10
* Bateria
* Przenośny zestaw słuchawkowy
* Karta pamięci 8 GB microSD™
* Kabel micro USB do zasilania, synchronizacji i transferu danych
* Podręcznik użytkownika

Opcjonalnie:
* Bezprzewodowa słuchawka Hi-Fi z radiem FM  - MW600
* Ładowarka samochodowa AN300
* Ochrona na wyświetlacz ET902
Fakty 1)2)
Wymiary: 119 x 63 x 13 mm
Waga: 135 g

Pamięć telefonu: do 1 GB
Złącze do karty pamięci: microSD™
Karta pamięci w zestawie: 8 GB

System operacyjny: Google™ Android Donut, wersja 6.1
procesor: 1GHz Qualcomm Snapdragon™ QSD8250
Dostępność i wersje
Sieci

UMTS HSPA 900/1700/2100
GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

UMTS HSPA 800/1900/2100
GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

Dostępny na wybranych rynkach od Q1 2010

Kolory
Sensuous Black
Luster White

 

© Sony Ericsson Mobile Communications AB, 2009.

Liquid Identity logo jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym Sony Ericsson Mobile Communications AB. Sony jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym Sony Corporation. Ericsson jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym Telefonaktiebolaget LM Ericsson. Dodatkowe informacje na temat naszych znaków towarowych na stronie: www.sonyericsson.com/cws/common/legal/disclaimer.

Sony Ericsson powstał w październiku 2001 roku jako spółka joint venture 50:50 firm Sony i Ericsson z główną siedzibą w Londynie. Firma prowadzi działalność na wszystkich większych rynkach światowych. Wizją Firmy jest zostanie liderem  w  Communication Entertaiment, gdzie rozrywką stają się nowe style komunikacji przez Internet i media społecznościowe. Sony Ericsson oferuje ekscytujące doświadczenia swoim użytkownikom poprzez telefony komórkowe, akcesoria, treści i aplikacje.  Więcej informacji na stronie: www.sonyericsson.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.