Juniper Networks przedstawia rozwiązanie do zarządzania ochroną wysokowydajnych sieci
2008-03-27


Juniper Networks, Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci, ogłosił dostępność swojego rozwiązania Security Threat Response Manager (ang. Menedżer reagowania na zagrożenia bezpieczeństwa - STRM). Kompleksowe rozwiązanie STRM zapewnia administratorom systemów informatycznych scentralizowany, skalowalny i skuteczny sposób sprawnego i skutecznego rejestrowania i zarządzania nowopojawiającymi się zagrożeniami bezpieczeństwa, pozwalający też na spełnianie wymagań prawnych.

Przy ustawicznych naciskach o zwiększanie widzialności sieci, reagowanie na zagrożenia oraz mierzenie skuteczności i poziomu zabezpieczeń w sieciach, innowacyjnym przedsiębiorstwom potrzebne są ekonomiczne kompleksowe rozwiązania umożliwiające skuteczne panowanie nad współczesnym gwałtownie ewoluującym światem zagrożeń, jednocześnie pomagające w utrzymaniu zgodności z prawem. Rozwiązanie Juniper Networks STRM przenosi zasady działania i ekonomikę sieci w nowe wymiary, upraszczając działania w zakresie bezpieczeństwa, inteligentnie monitorując i chroniąc sieci przedsiębiorstwa przed zagrożeniami z wewnątrz i z zewnątrz.

„Obecnie rynek jest zbyt przepełniony różnymi fragmentarycznymi systemami do zarządzania sieciami i ich bezpieczeństwem, by firmy były w stanie wykorzystać wartość obecnie eksploatowanych infrastruktur sieciowych” – powiedział Dave Gilden, prezes Acuity Solutions, firmy partnerskiej Juniper Networks w kanale J-Partner. „STRM firmy Juniper zapewnia podwyższoną sprawność zabezpieczeń sieciowych dzięki temu, że jest pojedynczym rozwiązaniem do zarządzania siecią, co umożliwia klientom maksymalizację sprawności sieci i lepszą ochronę zasobów krytycznych dla ich działalności”     

„Dynamicznie działające firmy potrzebują prostych do wdrożenia i łatwych w opanowaniu rozwiązań, które łączą w sobie eksploatację sieci i jej ochronę, zapewniając nadzór w czasie rzeczywistym i wykrywanie coraz bardziej skomplikowanych zagrożeń informatycznych” - stwierdził Oliver Tavakoli, wiceprezes działu Network Management w Juniper Networks. „Rozwiązanie STRM firmy Juniper inteligentnie monitoruje i zabezpiecza sieci oparte na rozwiązaniach wielu producentów, zapewniając wyczerpujący parasol ochronny i ‘zgodnościowy’ przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi”.

Rozwiązanie STRM firmy Juniper Networks oferuje klientom najlepsze w swej klasie zarządzanie zgodnością prawną, zarządzanie logami i zagrożeniami, pozwalające na skuteczne monitorowanie i chronienie sieci. Rozwiązanie STRM ma zagnieżdżoną  inteligencję umożliwiającą wykrywanie skomplikowanych mechanizmów nadużyć wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych w drodze zintegrowanej analizy zachowań. Przy niedoścignionym nadzorze w czasie rzeczywistym, administratorzy systemów informatycznych mają lepszą widoczność sytuacji i możliwość łatwego i szybkiego wykrywania już występujących, jak i pojawiających się zagrożeń, a także precyzyjnego wychwytywania naruszenia polityk korzystania z aplikacji.

Rozwiązanie STRM pomaga w zapobieganiu przeciążeniom zdarzeniami sieciowymi i z zakresu bezpieczeństwa poprzez pobieranie, archiwizowanie i przeszukiwanie zdarzeń i logów z urządzeń sieciowych, co zapewnia możliwość zintegrowanego zarządzania siecią i przepływem danych różnych aplikacji. Rozwiązanie STRM zapewnia także rozliczalność, przejrzystość i mierzalność, obecnie krytyczne dla powodzenia każdego programu ochrony informatyki, który musi spełniać wymagania prawne.

Ceny i dostępność
Rozwiązania Juniper Networks STRM500 i STRM2500 są dostępne już teraz. Udostępnienie rozwiązania Juniper Networks STRM5000 zaplanowano na drugie półrocze 2008 roku. Cena katalogowa STRM500 zaczyna się od 15.000 USD, zaś STRM2500 od 37.000 USD.

Firma Juniper Networks

Juniper Networks, Inc. jest liderem rynku sieci o wysokich parametrach. Firma oferuje wysokowydajną architekturę sieciową tworzącą niezawodne i elastyczne środowisko umożliwiające coraz szybsze wdrażanie zróżnicowanych usług i aplikacji z użyciem jednolitej sieci, co sprzyja rozwojowi firm wymagających wysokiej wydajności.  Dodatkowe informacje można uzyskać na witrynie www.juniper.net

 

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.