Zwiększona moc dwóch imbirów
2010-04-29
Ból czy pojawiająca się sztywność stawów skutecznie zniechęcają nas do wykonywania codziennych prac, a o aktywnym życiu jedynie marzymy. By przywrócić ruchomość stawom i złagodzić ból trzeba kontrolować wagę, stosować dietę bogatą w imbir i powoli realizować marzenia o powrocie do bardziej aktywnego życia. Odpowiednia dieta, wzbogacona o suplementy diety, jest kluczowa w profilaktyce CHZS. Zinaxin® Forte to suplement diety stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów bądź innych stanach zapalnych niskiego i średniego stopnia zaawansowania. Naturalne składniki zawarte w Zinaxin® Forte są w pełni bezpieczne dla organizmu człowieka.

Podwójne działanie imbiru

Zinaxin®  Forte to wyjątkowy produkt o podwójnym działaniu imbiru. Zawiera wyciąg z dwóch specjalnie dobranych gatunków imbiru o udowodnionym działaniu synergistycznym. Standaryzowany wyciąg z kłącza imbiru (Zingiber officinale) i kłącza galgantu (Alpinia galanga) wykazują między sobą wzmocnione działanie. Obydwa imbiry znane były w tradycyjnym lecznictwie chińskim, gdzie stosowano je przez wieki jako lekarstwo w bólach stawów. Dobroczynne działanie tłumaczono blokowaniem czynników powodujących zapalenie. Obecnie badania kliniczne potwierdzają redukcję bólu i sztywności w stawach podczas przyjmowania imbiru zawartego w preparatach Zinaxin® Forte. Standaryzowane wyciągi z kłączy imbiru działają ochronnie na chrząstkę stawową i hamują tworzenie substancji, które powodują zaburzenia prawidłowej pracy aparatu ruchowego. Z kolei ekstrakt z soi i awokado, kolejnych składników roślinnych preparatu, zwiększają wytwarzanie kolagenu. Oddziaływanie tych naturalnych składników, szczególnie wyciągu z kłącza imbiru i galgantu, jest jednym z najlepiej udokumentowanych w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.

Tradycja i bezpieczeństwo

Rodzina produktów Zinaxin® to suplementy diety naturalne i bardzo bezpieczne, nawet w wieloletniej terapii ochrony stawów. Nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych. Zinaxin® został przebadany klinicznie zgodnie ze ścisłymi wymaganiami naukowymi przez światowego eksperta w dziedzinie choroby zwyrodnieniowej stawów – profesora Roy’a Altmana. O skuteczności preparatu świadczą nie tylko badania naukowe, lecz również powodzenie, którym rodzina Zinaxin® cieszy się na rynkach europejskich od ponad 10 lat.

LipoCap™ - odpowiednia ochrona

Substancje aktywne występujące w świeżym korzeniu imbiru występują w formie kompleksów, które zapobiegają ich rozkładowi oraz pomagają we wchłanianiu. Niestety, w trakcie procesów suszenia i ekstrakcji kompleksy te rozpadają się. Substancje aktywne przestają być łatwo biodostępne, a dodatkowo narażone są na rozkład pod wpływem powietrza i innych czynników zewnętrznych. Dlatego działanie składników Zinaxin® Forte zostało dodatkowo wzmocnione dzięki innowacyjnej, opatentowanej biotechnologii LipoCap™. Jest to system lipidowych mikrokapsułek umożliwiających właściwą ochronę składników preparatu podczas transportu w organizmie. LipoCapTM zapewnia ochronną otoczkę biokompleksowi z 2 imbirów oraz soi i awokado, innych naturalnych składników Zinaxin® Forte. Dzięki temu składniki te zostają dostarczone poprzez krew w stanie nienaruszonym, bezpośrednio do miejsc, gdzie występuje stan zapalny i wywierają maksymalne działanie na chrząstkę.

Właściwości przeciwbólowe

Wyniki najnowszych pięciu badań klinicznych wskazują, że preparaty Zinaxin® mogą być bezpiecznym uzupełnieniem dla leków NLPZ (niesterydowych leków przeciwzapalnych). Udowodniono klinicznie, że Zinaxin®  wykazuje podobną skuteczność w uśmierzaniu bólu jak tradycyjne leki na osteoartrozę, a przy tym nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych jak tradycyjne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Badania wykazały, że po upływie 3-4 tygodni stosowania preparatu Zinaxin® nastąpiło u pacjentów zmniejszenie bólu o 30-50% i efekt ten utrzymywał się na stałym poziomie w trakcie 3 i 6 –miesięcznych okresów prowadzenia badań. Dodatkowo, dzięki towarzyszącej badaniom biopsji błony śluzowej żołądka pacjentów, udowodniono że Zinaxin® nie powoduje szkodliwych zmian w przewodzie pokarmowym. Działanie przeciwbólowe Zinaxin® Forte zostało dodatkowo wzmocnione przy wykorzystaniu wyciągu z soi i awokado. Sześciomiesięczne badania  nad zastosowaniem w leczeniu tego wyciągu wykazały również istotną statystycznie redukcję bólu u pacjentów. Dzięki zawartym w nim składnikom Zinaxin® Forte nie tylko zmniejsza ból, ale także hamuje rozwój stanów zapalnych i działa ochronnie na stawy.

O Zinaxin® Forte
Zinaxin® Forte to unikalny biokompleks z imbiru, soi i awokado. Składniki w nim zawarte wykazują działanie ochronne wobec chrząstki stawowej, hamują rozwój stanów zapalnych i wpływają na odbudowę macierzy pozakomórkowej chrząstki stawowej. Zinaxin® Forte to naturalny i bezpieczny suplement diety stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Dobroczynne działanie na stawy składników Zinaxin® Forte zostało potwierdzone w licznych badaniach klinicznych. Dodatkowo preparat nie wywołuje skutków niepożądanych jak tradycyjne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Więcej informacji o rodzinie produktów Zinaxin na: www.zinaxin.pl!

Zinaxin® Forte dostępny jest w aptekach na terenie całego kraju bez recepty.
Koszt opakowania: 30 kapsułek – ok. 34 zł, 60 kapsułek – ok.65 zł.


O firmie Ferrosan


FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp. z o. o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs, Zinaxin, Strix i Vitabutin a także Tran w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego +drożdże +witaminy. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.