Q10 Dental Vita Care dla pełnej ochrony jamy ustnej!
2010-07-21

Co to jest koenzym Q10?
Koenzym Q10 uważa się za jedno z największych odkryć naukowych XX wieku w farmakologii. Pełni on w organizmie rolę podobną do witamin i jest niezbędny do życia każdej komórki. Odpowiada za ochronę integralności błon komórkowych. Jego niedobór powoduje defekt bioenergetyczny, a w konsekwencji zaburzenie funkcji układu krążenia, układu immunologicznego, procesów przemiany materii oraz regeneracyjnych. Dlatego odpowiednia ilość koenzymu Q10 może wpływać na zatrzymanie stanów zapalnych i ma pozytywny wpływ na liczne schorzenia.

Zastosowanie Q10 w stomatologii
Badania przeprowadzone przez dr Karla Folkersa z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin oraz specjalistę w zakresie chorób przyzębia dr Edwarda G. Wilkinsona wykazały, że w odróżnieniu od zdrowej tkanki przyzębia, tkanka zaatakowana paradentozą ma mniejszą zawartość koenzymu Q10. Początkowym stadium paradontozy jest powstawanie kieszonek przyzębowych, które oddzielają ząb od dziąsła. W wyniku powstania reakcji zapalnej dziąsło obniża się, a postępujący proces prowadzi do wypadania zębów, które nie mają oparcia w dziąśle. Koenzym Q10 jest substancją antyoksydacyjną, która może mieć wpływ na hamowanie niszczenia tkanki. Ponadto według opinii różnych autorów m.in. Mc Ree, parodontoza i inne zapalenia w obrębie jamy ustnej są spowodowane w dużej mierze zaburzeniami czynności układu immunologicznego. Jak wspomniano powyżej koenzym Q10 działa aktywująco na układ immunologiczny, a równocześnie wzmaga procesy regeneracji organizmu.
Liczne badania kliniczne prowadzone według ścisłych standardów klinicznych wykazały następujący wpływ koenzymu Q10:

• zmniejsza lub zatrzymuje krwawienie i obrzęk dziąseł
• zmniejsza ruchomość zębów
• zmniejsza głębokość kieszonek okołozębowych
• wpływa na florę bakteryjną w jamie ustnej
• ma zdolność neutralizowania wolnych rodników, które niszczą tkankę
• łagodzi stany zapalne dziąseł

Dbajmy o zęby!
Aby zapobiegać chorobom zębów i dziąseł najważniejsza jest odpowiednia higiena jamy ustnej. Wszyscy teoretycznie wiemy, że należy regularnie myć zęby, jednak to nie wystarczy. Teoretycznie, ponieważ duża część społeczeństwa nie dba o odpowiednią higienę jamy ustnej. Oprócz szczotkowania  zębów zaleca się również czyszczenie języka i stosowanie specjalnych płynów do płukania oraz nitki dentystycznej, którą możemy dokładnie wyczyścić przestrzeń pomiędzy zębami. Nie zapominajmy również, że ważne jest to co jemy – zbyt wiele słodyczy nie sprzyja naszym zębom. W ramach leczenia zaleca się również suplemetację diety o koenzym Q10,  ponieważ nasz organizm, szczególnie w późniejszym okresie życia,  nie wytwarza go w odpowiedniej ilości. Dodatkowo jego wytwarzanie jest hamowane przez stres. Hansen i Iwamoto udowodnili także, że osoby cierpiące na zapalenie przyzębia mają znaczący deficyt koenzymu Q10 w dziąsłach, który nie był spowodowany zaniedbaniem higieny jamy ustnej. Suplementacja poprawia nie tylko poziom koenzymu w tkankach, ale także wzmacnia odporność organizmu na infekcję.

Q10 Dental Vita Care jedyny taki preparat na rynku
Badania wykazały, że najskuteczniejszą metodą leczenia zapalenia dziąseł przy pomocy koenzymu Q10 jest aplikacja koenzymu bezpośrednio do kieszonek przyzębowych, gdzie powstaje zapalenie. Q10 Dental Vita Care to jedyny suplement diety w postaci pastylek do ssania dostępny na rynku. Zastosowanie specjalnego nośnika koenzymu Q10 spowodowało, że możliwe stało się stworzenie tabletek do ssania, które zapewniają wchłanianie koenzymu Q10 w obrębie jamy ustnej. Dzięki tej rewolucyjnej technologii, koenzym Q10 uwalnia się bezpośrednio tam, gdzie jest najbardziej potrzebny – w jamie ustnej. Dobra biodostępność koenzymu w Q10 Dental Vita Care sprawia, że jest on wchłaniany szybciej niż w przypadku koenzymu Q10 do połykania.
Q10 Dental Vita Care to naturalny i bezpieczny produkt. Po ponad 30 latach badań i używania koenzymu Q10 nie zaobserwowano żadnych negatywnych skutków regularnej suplemetacji Q10. Dlatego też dzienna graniczna dawka została ustalona nawet na poziomie 1200mg. Q10 Dental Vita Care jest produktem znanym i sprawdzonym. Już od ponad 10 lat cieszy się w Polsce zaufaniem stomatologów i farmaceutów.

Więcej informacji znajdą państwo na stronie: www.Q10dental.pl

Informacje o produkcie:
Q10 Dental VITACARE Suplement Diety
Q10 Dental to naturalne i bezpieczne tabletki do ssania z koenzymem Q10. Osoby cierpiące na zapalenie przyzębia mają znaczący deficyt koenzymu Q10 w dziąsłach. Tabletka rozpuszczając się w ustach uwalnia koenzym Q10 tam, gdzie jest potrzebny – w jamie ustnej. Dzięki dobrej biodostępności, Q10 Dental jest wchłaniany szybciej niż w przypadku koenzymu Q10 do połykania i doskonale nadaje się do stosowania w terapii tkanek przyzębia.

Importer/ Informacja o produkcie:
Ferrosan POLAND
ul. Jutrzenki 118, 
02-230 Warszawa


O firmie Ferrosan
FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp. z o. o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs, Zinaxin, Strix i Vitabutin a także Tran w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego +drożdże +witaminy. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.