Sony Ericsson podejmuje w Polsce współpracę ze stacją telewizyjną AXN i z portalem NK
2010-09-14

Wiadomość ta przekazywana jest dziś w związku z pierwszą wizytą Prezesa & CEO Sony Ericsson, Berta Nordberga, w Warszawie i w Polsce, od czasu objęcia przez niego stanowiska prezesa firmy. Współpraca z AXN i NK oraz wizyta Berta Nordberga podkreślają znaczenie polskiego rynku dla Sony Ericsson i rolę Polski we wzmacnianiu pozycji Sony Ericsson w segmencie smartphonów.

Bert Nordberg, Prezes & CEO Sony Ericsson, powiedział: „Nasza globalna strategia zaowocowała przywróceniem spółce rentowności, a po zwieńczonym sukcesem wprowadzeniu na rynek telefonu Xperia™ X10, a także X10 mini i X10 mini pro, wracamy na obrany kurs. Polska jest ważnym rynkiem dla Sony Ericsson, a zatem dokładamy starań, aby utrzymać na nim naszą pozycję i oferować tu najnowsze zdobycze technologii z dziedziny komunikacji i rozrywki. Nasza współpraca z telewizją AXN oraz z portalem NK z pewnością wzmocni to zaangażowanie.”

Współpraca z AXN dotyczyć będzie najpopularniejszych programów tej stacji, w tym seriali takich jak “Układy” i “Wołanie o pomoc”, a także własnych programów AXN – m.in. “Splash” i “Zoom”, które dostępne będą na telefonach Sony Ericsson Xperia™ X10, X10 mini, X10 mini pro oraz X8 za pośrednictwem aplikacji AXN Player. Korzystając z potężnych możliwości multimedialnych telefonów z rodziny Sony Ericsson Xperia™ ich użytkownicy będą mogli cieszyć się programami w świetnej jakości i przy wysokich prędkościach transmisji. Aplikacja AXN Player umożliwia także sprawdzanie wiadomości AXN, blogów oraz programu telewizyjnego AXN. Użytkownicy mają również możliwość ustawiania powiadomień, które będą przypominały im o rozpoczynaniu się ich ulubionych programów telewizyjnych.

“AXN to jedna z najciekawszych stacji telewizyjnych w Polsce i cieszymy się bardzo, że możemy rozszerzyć jej zasięg na platformę komórkową Sony Ericsson", powiedział Eddie Nelson, General Manager, SPT Networks Central Europe.

Sony Ericsson ogłasza rozszerzenie długofalowej współpracy z NK na współpracę o charakterze strategicznym, co przejawia się rozszerzeniem wtyczki NK na całą rodzinę telefonów Xperia™. W istocie, wspólne działanie obu firm miało już miejsce wcześniej, kiedy to z telefonem X10 mini zintegrowano wtyczkę NK umożliwiającą użytkownikom łączenie się z przyjaciółmi z tego serwisu za pośrednictwem telefonów.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że podjęliśmy długofalową współpracę, aby oferować najlepsze doświadczenie mobilne użytkownikom NK, a także, oczywiście, klientom Sony Ericsson. Dzięki naszej współpracy użytkownicy NK mogą łączyć się ze sobą z każdego miejsca, jeśli tylko mają przy sobie urządzenie Sony Ericsson Xperia™ - powiedział Michał Pawlik, Marketing Manager, NK.

Hervé Fontaine, Head of Region CEEMEA, Sony Ericsson, powiedział: "Nasi klienci stale poszukują telefonów, które pozwolą im wzbogacać komunikację i cieszyć się nią z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Mówiąc to, jestem dumny, że możemy ogłosić podjęcie bliskiej współpracy w dziedzinie rozrywki - z portalem NK oraz ze stacją telewizyjną AXN. Umowy te podkreślają nasze zaangażowanie w strategię „komunikacji i rozrywki”.

Na polskim rynku, jednym z najważniejszych w Europie dla Sony Ericsson, aktualnie dostępne są trzy telefony z linii Xperia™ (X10, X10 mini i X10 mini pro), a telefon X8 wkrótce pojawi się w sprzedaży.
       - KONIEC-

 

© Sony Ericsson Mobile Communications AB, 2009.

Logo przedstawiające szklaną kulę, TrackID praz PlayNow są znakami towarowymi bądź zastrzeżonymi znakami towarowymi Sony Ericsson Mobile Communications AB. Sony jest znakiem towarowym bądź zastrzeżonym znakiem towarowym Sony Corporation. Ericsson jest znakiem towarowym bądź zastrzeżonym znakiem towarowym Telefonaktiebolaget LM Ericsson. Dodatkowe informacje dotyczące znaków towarowych: www.sonyericsson.com/cws/common/legal/disclaimer.

Logo przedstawiające szklaną kulę, Xperia, TrackID praz PlayNow są znakami towarowymi bądź zastrzeżonymi znakami towarowymi Sony Ericsson Mobile Communications AB. Sony jest znakiem towarowym bądź zastrzeżonym znakiem towarowym Sony Corporation. Ericsson jest znakiem towarowym bądź zastrzeżonym znakiem towarowym Telefonaktiebolaget LM Ericsson. Dodatkowe informacje dotyczące znaków towarowych: www.sonyericsson.com/cws/common/legal/disclaimer.

Wszystkie inne produkty i nazwy firmy wymienione w tym dokumencie mogą być znakami towarowymi bądź zastrzeżonymi znakami towarowymi.


Sony Ericsson powstał w październiku 2001 roku jako spółka joint venture 50:50 firm Sony i Ericsson z główną siedzibą w Londynie. Firma prowadzi działalność na wszystkich większych rynkach światowych. Wizją Firmy jest objęcie roli lidera w  Communication Entertaiment, gdzie rozrywką stają się nowe style komunikacji przez Internet i media społecznościowe. Sony Ericsson oferuje ekscytujące doświadczenia swoim użytkownikom poprzez telefony komórkowe, akcesoria, treści i aplikacje.  Więcej informacji na stronie: www.sonyericsson.com

W CELU UZYSKANIA INFORMACJI DLA MEDIÓW PROSIMY O KONTAKT Z:

Studio PR Image HOUSE
Dorota Więcko-Snarska – telefon +48 602 410 400, e-mail: dorota.wiecko@imagehouse.pl
Joanna Strzałko – telefon: +48 520 102 900, e-mail: joanna.strzalko@imagehouse.pl

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.