FancyFon dla BlackBerry Playbook
2011-05-04
Kanadyjski RIM wprowadził właśnie na rynek swój pierwszy tablet BlackBerry Playbook ogłaszając, że jest to  “idealne narzędzie do korzystania z gier, multimediów i aplikacji”.
Równolegle, FancyFon opracował zdalną konsolę dostępu umożliwiającą administratorom pełną kontrolę nad korporacyjnymi smartfonami i tabletami bezpośrednio z nowego Playbooka, bez konieczności dostępu do komputera stacjonarnego czy laptopa. Nowa konsola jest w pełni zintegrowana z pakietem rozwiązań FAMOC i pozwala na błyskawiczną reakcję na zgłaszane problemy z telefonem.
"Przewidujemy, że tablety RIM zyskają ogromną popularność w świecie biznesu, ze względu na dobrze ugruntowaną pozycję rozwiązań BlackBerry. Dlatego tak istotne było dla nas udostępnienie pakietu FAMOC na Playbooku. Nowa konsola zdalnego dostępu pozwala jeszcze bardziej usprawnić procesy związane z zarządzanie infrastruktury mobilnej w przedsiębiorstwie.” – skomentował Bartosz Leoszewski, Dyrektor Techniczny FancyFon. „FancyFon nieustannie monitoruje rynek technologii mobilnych i błyskawicznie reaguje na pojawiające się tendencje, dlatego nasze rozwiązania już od dawna wykraczają poza zdalne zarządzanie smartfonami, i umożliwiają także centralną obsługę korporacyjnych tabletów.”

FancyFon utrzymuje bliskie partnerstwo z firmą RIM i uczestniczy w programie BlackBerry Alliance dzięki czemu zapewnia operatorom telefonii komórkowej oraz klientom korporacyjnym zdalne wsparcie oraz zarządzanie urządzeniami RIM BlackBerry® – bez względu na to czy są podłączone do BlackBerry® Enterprise Server (BES), BlackBerry® Enterprise Server Express i BlackBerry® Internet Service (BIS). Dzięki nowej konsoli FAMOC, administratorzy uzyskają zdalny dostęp do ekranu, klawiatury, aplikacji i plików za pośrednictwem tabletów Playbook. Aplikacja będzie już wkrótce dostępna na BlackBerry App World. Natomiast zdalne zarządzanie opartymi na systemie QNS tabletami Playbook poprzez system FAMOC, dostępne będzie już w  trzecim kwartale 2011 roku.  

FancyFon Mobility Center
FancyFon Mobility Center (FAMOC™)  to wiodący na rynku system do zdalnego zarządzania cyklem życia smartfonów i tabletów opartych o zróżnicowane systemy operacyjne (Android, Apple iOS, RIM BlackBerry, Symbian S60, Symbian UIQ, Windows Mobile, Java, Samsung BADA, Nokia/Intel MeeGo, HP/PALM WebOS oraz Microsoft Windows Phone 7). FAMOC umożliwia zdalną instalację i aktualizację aplikacji, cykliczny backup danych, monitorowanie bezpieczeństwa aż po przejęcie zdalnej kontroli nad urządzeniem w celu usunięcia zaistniałych problemów. Podstawowe korzyści systemu  FAMOC systemu:
•    Poprawa wydajności firmy i wzrost efektywności pracowników
•    Prosta implementacja zaawansowanych usług i zdalna konfiguracja dowolnej liczby urządzeń z poziomu centralnej konsoli
•    Uproszczenie procedur administracyjnych i redukcja kosztów związanych z obsługą wsparcia technicznego i innych procesów zarządzających
•    Gwarancja bezpieczeństwa danych spełniająca standardy wewnętrznej polityki firmy  ##

FancyFon
Firma FancyFon dostarcza innowacyjne rozwiązania na rynek telekomunikacji mobilnej umożliwiając zdalne zarządzanie urządzeniami mobilnymi i sieciowymi. Kluczowy produkt firmy to FancyFon Mobility Center (FAMOC™) - zaawansowane oprogramowanie mobilne, które współpracując z serwerami i bazami danych, tworzy potężne narzędzie do zdalnej konfiguracji floty telefonów komórkowych oraz wsparcia klientów i pracowników. FancyFon kieruje swoją niepowtarzalną ofertę do operatorów sieci komórkowych, agencji rządowych oraz przedsiębiorstw. Do grona partnerów technologicznych FancyFon należą: Apple, Forum  Nokia, Microsoft, Motorola, NFC Forum, OMA, Open Handset Alliance, Research in Motion (BlackBerry), Samsung, Symbian. Firma FancyFon jest członkiem Pomorskiego Klastra ICT/ETI mającego status Klastra Kluczowego. Więcej informacji o Firmie znajdą Państwo na stronie www.fancyfon.pl.


FancyFon i FAMOC są znakami towarowymi FancyFon. Wszystkie inne nazwy produktów i firm użyte są wyłącznie w celach identyfikacyjnych i mogą być znakami towarowymi ich właścicieli.

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.