Sony Ericsson oferuje nowy poziom komunikacji dla użytkowników smartfonów - nowa aplikacja "Facebook® inside Xperia"
2011-05-11
Sony Ericsson oferuje użytkownikom najnowszej linii smartfonów Xperia™ nowe, ekscytujące doświadczenia korzystania z portali społecznościowych. Z uwagi na to, że ludzie coraz częściej używają smartfonów, aby błyskawicznie skontaktować się z przyjaciółmi, aplikacja “Facebook® inside Xperia” ułatwi im to, integrując połączenia społecznościowe w całym telefonie. Zapewniając natychmiastowy dostęp do portalu Facebook z najczęściej używanych obszarów telefonu (takich jak galeria zdjęć, odtwarzacz muzyczny, książka telefoniczna i kalendarz), Sony Ericsson umożliwił użytkownikom nowej linii smartfonów Xperia™ o wiele łatwiejsze niż dotychczas dzielenie się treściami i zamieszczanie komentarzy na Facebooku.

Pośród nowych, godnych uwagi możliwości oferowanych przez telefony Xperia™ warto wskazać też na innowacyjne doświadczenie muzyczne powiązane z portalem społecznościowym. Jeżeli znajdziesz nowy utwór lub będziesz słuchać ulubionej muzyki, możesz kliknąć "Lubię to" bezpośrednio z odtwarzacza muzycznego, a utwór ten zostanie automatycznie opublikowany na Twojej "tablicy" na profilu facebookowym, bez potrzeby otwierania aplikacji Facebook. Będziesz mógł także śledzić utwory muzyczne i filmy wideo, które polecili Twoi przyjaciele lub na które kliknęli "Lubię to" albo pozostawili komentarz na serwisach takich jak YouTube i Spotify.

Poza muzyką, integracja portalu Facebook z galerią multimediów w smartfonach Xperia™ zapewni ci także lepszy dostęp do zdjęć. Teraz wystarczy jedno kliknięcie na ekranie głównym telefonu, żeby się do nich dostać. Zostaje również wprowadzona możliwość wyboru opcji "Lubię to" i dodawania komentarzy do zdjęć. Ponadto, książka telefoniczna Xperia™ będzie miała charakter portalu społecznościowego bardziej niż kiedykolwiek przedtem, ponieważ przy każdym kontakcie znajdą się zainteresowania i zdjęcia Twoich przyjaciół. Również kalendarz telefonu będzie zawierał daty urodzin Twoich przyjaciół, abyś nigdy nie zapomniał złożyć im życzeń w tym dniu.

Stephan Croix, Head of Marketing Partnerships w Sony Ericsson powiedział: “Korzystanie z mediów społecznościowych za pośrednictwem smartfonów jest obecnie częścią codzienności. Firma Sony Ericsson usprawniła integrację portalu Facebook z telefonem w urządzeniach z serii Xperia™, aby móc natychmiast przekazać odbiorcom unikalne, rozrywkowe doświadczenie - takie, które może stać się ich udziałem jedynie za pośrednictwem smartfona Xperia™. Sony Ericsson ściśle współpracuje z portalem Facebook, aby proces integracji ciągle ewoluował i aby użytkownicy stale mieli możliwość interakcji pomiędzy ich ulubionymi kanałami mediów społecznościowych a smartfonami.”

Henri Moissinac, Head of Mobile Business w Facebook powiedział: „Sądzimy, że urządzenia mobilne stanowią idealne środowisko do przeżywania bogatych doświadczeń społecznościowych. Firma Sony Ericsson stworzyła możliwości, które zapewnia "pełne zanurzenie" w portalu Facebook przy wykorzystaniu smartfonów Xperia™. Wierzymy, że ludzie będą uwielbiali to nowe, intuicyjne rozwiązanie”.

Zintegrowane funkcje dzięki aplikacji “Facebook inside Xperia™”
* Natychmiastowa możliwość dzielenia się utworami, które “lubisz” z twoimi przyjaciółmi
* Całościowy i kompleksowy proces obsługi mediów społecznościowych i muzyki: "Lubię to", "Udostępnij", a także kupowanie utworów
* Łatwe podglądanie czego słuchają i co oglądają przyjaciele
* Albumy i zdjęcia z Facebooka zintegrowane z aplikacją galerii Xperia™
* Oglądaj publikowane przez przyjaciół zdjęcia, zainteresowania i linki do ich profili w książce telefonicznej twojego smartfona Xperia™
* Wydarzenia z Facebooka zostaną zsynchronizowane z kalendarzem Xperia™
* Powiadomienia z Facebooka pojawią się nawet przy nieaktywnym ekranie, aby zapewnić, że użytkownicy nie przeoczą żadnego nowego komentarza

Obecni użytkownicy smartfonów Xperia™ arc oraz Xperia™ PLAY otrzymają teraz dostęp do nowych zintegrowanych funkcji poprzez aktualizację swojego oprogramowania. Nowe smartfony Xperia™ mini oraz Xperia™ mini pro – ogłoszone w dniu dzisiejszym – będą posiadały fabrycznie zainstalowaną aplikację “Facebook inside Xperia”. Inspirując się pierwszą, bardzo udaną, serią telefonów “mini” opracowano te właśnie innowacyjne smartfony wypełnione po brzegi funkcjami, wyposażone w procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon™ i działające na najnowszej platformie Google Android - Gingerbread 2.3.

Aplikacja “Facebook inside Xperia” będzie dostępna we wszystkich telefonach Xperia™, na wybranych rynkach, od drugiego kwartału 2011 r. Smartfony Xperia™ mini i Xperia™ mini pro będą dostępne od trzeciego kwartału 2011r.

Aby uzyskać więcej informacji, zajrzyj na bloga produktowego Sony Ericsson: http://blogs.sonyericsson.com/products

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.