STRIX® dba o nasze oczy.
2011-09-19
Podobnie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach i coraz bardziej powszechne alergie, sprawiają, że oczy szybciej się męczą. Charakterystyczne objawy zmęczenia oczu to: ciemne obwódki, zaczerwienione spojówki i brak blasku. Dlatego bardziej niż dawniej trzeba o nie dbać!Na wzmocnienie oczu
Co możemy zrobić, aby pomóc naszym oczom? Warto, w miarę możliwości, ograniczyć czas jaki spędzamy przed ekranem i robić regularne przerwy w patrzeniu się w monitor. Dobrze jest też wykonywać proste ćwiczenia, które pozytywnie wpływają na mięśnie oczu, np: zasłoń ręką jedno oko i patrz w dal prosto przed siebie przez 2-3 sekundy, lub: wolno zgodnie z rytmem oddychania, płynnie "rysuj oczami" ósemki w przestrzeni, zarówno w poziomie, jak i w pionie i po przekątnej; powtórz 5-7 razy w każdym kierunku.
Polecamy też skorzystanie z naturalnych, sprawdzonych rozwiązań. Dla naszego wzroku bardzo istotna jest nasza dieta. Nie wszystkie składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na widzenie, nasz organizm jest w stanie wyprodukować. Dotyczy to miedzy innymi luteiny, która jest jednym z głównych składników plamki żółtej, odpowiadającej za ostrość widzenia. Co więcej luteina chroni oko przed szkodliwym działaniem światła oraz dba o siatkówkę zmniejszając ryzyko jej uszkodzenia.
Najwięcej dobroczynnych właściwości dla wzroku ma pospolita Borówka czernica (czarna jagoda) zawierająca antocyjany. Są to jedne z najsilniejszych antyoksydantów, które wzmacniają i chronią delikatne naczynka krwionośne oka, poprawiając krążenie w oku, a jednocześnie zwalczają powstające w nim szkodliwe substancje. Równie ważnymi dla zdrowia oczu składnikami odżywczymi tego owocu są kwasy taninowe, które mają działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Czarna jagoda ma także właściwości regenerujące fotoreceptory siatkówki. Testy kliniczne potwierdziły, że zjadanie borówki czernicy poprawia
ostrość widzenia. Ponieważ jednak jest ona powszechnie dostępna jedynie w lipcu, zaleca się spożywanie odpowiednich suplementów diety! Borówkę czernicę razem z innymi dobroczynnymi dla oczu składnikami znajdziemy w  sprawdzonym suplemencie diety STRIX® Forte.
Suplement diety STRIX® Forte– unikalna kompozycja składników odżywczych
STRIX® Forte to suplement diety o bogatym składzie polecany przez lekarzy okulistów.  Zawiera najważniejsze dla oczu składniki odżywcze, które chronią i wzmacniają nasze oczy - wyciąg z borówki czernicy, luteina, witaminy A + E oraz cynk i selen. Produkt przynosi szybką ulgę zmęczonym oczom. Dzięki zawartym w nim składnikom wpływa na podwyższenie czułości na światło nawet u zdrowych ludzi, co powoduje poprawienie ostrości wzroku o zmierzchu oraz polepszenie adaptacji do widzenia w ciemności. Suplement diety STRIX® Forte może być stosowany również w profilaktyce zwyrodnienia plamki żółtej ponieważ zawiera luteinę. Typowe wyciągi roślinne zawierające, m.in. luteinę nie są łatwo wchłaniane przez organizm i trzeba je poddać specjalnym procesom. STRIX® Forte suplement diety jest opracowany z wykorzystaniem unikalnej, opatentowanej technologii Actilease®, która zapewnia pełną ochronę jego składników odżywczych i podnosi ich biodostępność.

STRIX® krople do oczu – świeże spojrzenie
Z myślą o osobach, którym często od intensywnej pracy wysychają oczy, mają problemy alergiczne i często odczuwają pieczenie, swędzenie bądź zaczerwienienie oczu, opracowano STRIX® krople do oczu – zawierający naturalny wyciąg z borówki czernicy. Preparat nawilża i odświeża zmęczone i wysuszone oczy, minimalizuje podrażnienia wywołane czynnikami środowiskowymi. Dla odpowiedniego nawilżenia oka, najważniejsze są sztuczne łzy. W STRIX® krople do oczu znajduje się Methocel® - wysokiej jakości sztuczne łzy, których głównymi składnikami są hydrożele. Sprawiają one, że sztuczne łzy są bardziej kleiste, a zatem dłużej pozostają na oczach. Preparat polecany jest także dla osób, które stosują zarówno miękkie jak i twarde soczewki kontaktowe. STRIX® krople do oczu pozwala szybko odświeżyć spojrzenie a jego działanie jest długotrwałe.


Strix znaczy puszczyk

Ferrosan, producent preparatów z rodziny STRIX® jest patronem puszczyka w warszawskim ZOO. Nosi on imię Strix, ponieważ składniki zawarte w STRIX® wpływają na poprawienie ostrości wzroku oraz polepszenie adaptacji do widzenia w ciemności. Puszczyka Strix można odwiedzać w warszawskim ZOO codziennie w godzinach: 9-18  

Więcej informacji na http://www.strix.pl/


Informacje o STRIX® Forte
Suplement diety STRIX® Forte jest uznaną, cenioną i polecaną przez lekarzy okulistów marką w dolegliwościach ocznych. Został opracowany z wykorzystaniem unikalnej, opatentowanej technologii Actilease®. Dzięki niej, składniki preparatu są zamknięte w specjalnych mikrokapsułkach, które je chronią i podnoszą biodostępność. W ten sposób zapewnione jest również lepsze wchłanianie i stabilność luteiny.

Sposób użycia
Dorośli 1-2 tabletki dziennie, popijając wodą. Nie należy przekraczać dziennej dawki.

Ostrzeżenie
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed spożyciem powinny skonsultować się z lekarzem. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety.

Cena: około 35 zł za 30 tabletek

Informacje o STRIX® krople do oczu
Skład:
1 ml izotonicznego roztworu buforowego zawiera:
0,5 mg ekstraktu z czarnej jagody (HAB 2000)
0,001 mg poliheksanidu (substancji antybakteryjnej)
0,1 mg EDTA (środka konserwującego, przeciwdziałającego katalitycznemu utlenianiu)
3 mg HPMC (Methocelu) (lubrykantu okulistycznego)

Sposób użycia
W miarę potrzeby, zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka i rozprowadzić kilkoma mrugnięciami.

Trwałość: nie otwarte - 36 miesięcy, po otwarciu - 2 miesiące

Cena: około 22 zł za 15ml

O firmie Ferrosan
FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny, który został założony w 1920 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Kopenhadze, w Danii.  Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -Ferrosan Poland Sp. z o. o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs®, Zinaxin®, Strix®, Vita Care® i Koenzym Q10® oraz Wyciąg ze skrzypu polnego +drożdże +witaminy. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.