European Financial Group - pomysł na własny biznes
2011-10-11
Amerykański sen o bogactwie
W lipcu 2011 roku wystartowała na polskim rynku nowa firma – European Financial Group. Jej celem jest stworzenie europejskiej sieci dystrybucji produktów finansowych. Pierwowzorem dla EFG jest World Financial Group – amerykańska korporacja, która działa w Stanach Zjednoczonych od 10 lat. Ma ponad 60.000 klientów. World Financial Group to najważniejszy partner Aegon na świecie (firma jest jednym z wiodących giełdowych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie), zaś European Financial Group został wybrany na partnera Aegon w Europie. EFG jako jedyna firma na świecie otrzymała certyfikat Strategicznego Partnera AEGON. Za firmą Aegon stoi bogate know-how oparte o 160 lat doświadczeń w zarządzaniu aktywami o wartości ponad 400 mld euro oraz 40 mln klientów.
Polska rzeczywistość
Trudno porównywać styl życia Polaków ze stylem życia ludzi zza Oceanu. My wciąż jesteśmy na dorobku. Zadłużonych jest 55% Polaków, a 77% nie ma żadnych oszczędności. Tylko 1 % Polaków ma oszczędności powyżej 50.000 zł. Najchętniej trzymamy  nasze oszczędności w bankach (436 mld PLN). Podczas, gdy Amerykanie lokują większość swoich oszczędności w funduszach czy programach oszczędnościowo-inwestycyjnych (aż 70%), Polacy tylko 20%  inwestują w fundusze czy tego typu programy alternatywne. A jednak to właśnie fundusze i programy inwestycyjno-oszczędnościowe mogą nam zapewnić największy zysk i pomnożenie naszego kapitału. Tylko jak się do tego zabrać, skoro nie mamy czasu i niewiele na ten temat wiemy?

Przejrzystość
Zasady funkcjonowania firmy European Financial Group, strategię i model działania opracowano biorąc pod uwagę bieżącą sytuację w Polsce, zarówno tempo rozwoju gospodarczego naszego kraju, jak i widmo kryzysu w Europie, nastawienie Polaków do programów inwestycyjno-oszczędnościowych, konieczność czy też chęć zdobywania dodatkowych źródeł dochodu, liczne zastępy doradców OFE, którzy już wkrótce będą musieli rozejrzeć się za nowym zajęciem. Standardy i produkty oparto o zachodnie i amerykańskie wzorce. Misją European Financial Group stało się umożliwienie ludziom wejście do świata finansów bez względu na wiek czy pochodzenie i zajęcie się biznesem.
Kluczowym produktem EFG jest inteligentny program oszczędnościowo – inwestycyjny PIO Rentier. Powstał on w wyniku potrzeb wielu osób, które chciałyby ale wahają się z decyzją o inwestowaniu. Oparty jest on o nowoczesne, systemowe zabezpieczenia technologiczne, które przy decyzjach o inwestycjach biorą pod uwagę trendy, uwzględniają okres inwestycji, ograniczają ryzyko przez dywersyfikację oraz wykorzystują potencjał uśredniania jednostki. Co więcej zapewnia on zindywidualizowaną opiekę licencjonowanego domu maklerskiego Alfa, Alfreda Adamca (jeden z najdłużej działających na polskim rynku doradców inwestycyjnych).
Na pierwsze spotkanie biznesowe, w lipcu 2011 roku, podczas którego zaprezentowano model współpracy z European Financial Group, przyjechało ponad 100 osób. Większość z nich zdecydowało się na podjęcie współpracy. Podpisując kontrakt wszyscy podpisali się również pod dołączonym do niego Kodeksem Etycznym. Umowa zawiera również cały plan marketingowy. Każdy od początku wie co musi zrobić, ile produktów sprzedać, ile osób zrekrutować, żeby awansować w strukturze firmy. W momencie gdy zostaje dyrektorem, dostaje możliwość zostania udziałowcem firmy. Zasady współpracy są jasne i przejrzyste. Od początku do końca.
Kolejne spotkanie biznesowe z potencjalnymi współpracownikami odbędzie się 22 października 2011 o godzinie 11:00 w Warszawie w hotelu Westin.


Jak zostać milionerem?
Współpraca z EFG oparta jest o nowoczesny model franchisingowy (na takiej zasadzie pracuje McDonald, Pizza Hut, Lotos czy Eurobank). Jednak w przypadku EFG opłata franczyzowa wynosi 49 zł miesięcznie, zaś przy franczyzach innych firm konieczny jest kapitał w wysokości od 100 000 do 1 000 000 zł.  W ramach franczyzy każdy nowy partner EFG może:
•    prowadzić biznes pod marką EFG
•    posługiwać się logo EFG
•    brać udział w gruntownych szkoleniach (teoria + praktyka)
•    korzystać z gotowych wzorców szkoleniowych i handlowych
•    korzystać ze wsparcia marketingowego i PR-owego
•    korzystać ze wsparcia prawnego
•    korzystać ze wsparcia księgowo-rozliczeniowego
•    brać udział w programie motywacyjnym: konkursy, premie, nagrody
•    korzystać z dofinansowania samochodu
Każdy nowy Partner EFG uruchamia własny program - PIO RENTIER, w którym roczna składka wynosi min. 2.400 zł. Dopiero wtedy podpisywana jest umowa o współpracy. Podstawową walutą w programie są punkty, gdzie 1 punkt to równowartość od 40zł – 136zł. Plan kariery wygląda następująco:
 

Można też podjąć współpracę z EFG poprzez system rekomendacji:
Krok 1: Rekomendacja 1 osoby jako warunek współpracy.
Krok 2: Rekomendacja kolejnej osoby np.: 6.000 zł składki rocznej = 25,5 PK (6000 zł  /  235 zł = 25,5PK)
EFG RESIDENT otrzymuje 1.020 zł (25,5 PK  x  40 zł  = 1.020 zł)
Krok 3: Rekomendacja trzeciej osoby (lub klienta): 12.000 zł składki rocznej = 51 PK = 2.040 zł
W ten sposób zostaje uzyskany wynik 76,5 PK historycznie i awans na Senior Consultant’a (Starszego Konsultanta). Za kolejną rekomendację otrzymuje się: 1.423 zł  (40% więcej - 25,5 PK  x  56 zł  = 1.423 zł)
Wynagrodzenie za pierwszy miesiąc wyniesie: 3.060 zł.
Jeśli w drugim miesiącu współpracownik awansuje na Senior Consultant’a (56zł/1PK), a w trzecim na Team Leader’a (Kierownika Grupy) (70 zł/1PK) to wyniki kwartalne będą się przedstawiały następująco:
Miesiąc I:      76,5 PK    3.060  zł
Miesiąc II:      68,0 PK    3.808  zł
Miesiąc III:    195,5 PK    6.851  zł
RAZEM:    340,0 PK        13.719 zł
Kolejne miesiące połączone z budowaniem coraz większej grupy to coraz wyższy awans, większe zarobki i benefity (samochody służbowe marki BMW, konkursy motywacyjne - wyjazdy do Włoch czy na Kubę). W klasycznym modelu awans od agenta do dyrektora zajmuje minimum sześć lat, a dyrektorami zostaną bardzo nieliczni. W systemie Financial Services Marketing Organization -                      Organizacja Marketingu Usług Finansowych tempo awansu zależy wyłącznie od działań samego zainteresowanego. Najwyższy stopień w karierze EFG to Chairman’s Council (Przewodniczący Rady). Na tym stanowisku osoba staje się Rentierem i współwłaścicielem spółki (akcjonariuszem) oraz członkiem President’s Grand Commitee (Komitet Prezesów). Uzyskuje udział w zyskach spółki, a także wpływ na działalność organizacji, prestiż, i przywileje.
Jednym z podstawowych narzędzi współpracowników EFG jest unikalna na rynku e-Platforma. Została opracowana i wdrożona specjalnie na zlecenie EFG. Pozwala ona na:
- elektroniczne zgłaszanie rekomendacji klienta
- oferowanie dodatkowych produktów ubezpieczeniowych i finansowych klientom EFG
- wyliczanie wielopoziomowych prowizji
- automatyczne przelewy na konto
- wysyłanie profesjonalnych zaproszeń
- kreowanie ofert handlowych

Przypadek Wojciecha Załustowicza
Wojciech Załustowicz dołączył do firmy EFG w lipcu 2011 roku. Pracuje na swój rachunek już trzeci miesiąc. Jest obecnie na stanowisku Senior Consultanta, a jego zarobki osiągnęły w trzecim miesiącu ponad 16 tyś zł. Jak wyglądał początek?
„Współpracę z EFG zaczynałem w trudnym okresie - w czasie wakacji. EFG to biznes dla każdego. Szybko to zrozumiałem.  Zrobiłem kilka list. Lista przyjaciół, znajomych, lista osób z którymi pracowałem lub współpracowałem. Chyba najtrudniejsza lista to lista rodzinna. Przez pierwsze trzy tygodnie dzwoniłem do każdego z każdej listy, lecz okazało się to nieskuteczne. Trochę na chybił trafił, ale zadziałała wszechobecna statystyka i kilka osób umówiło się na spotkanie. Na początku były to rozmowy indywidualne. Reakcja ludzi na moją ofertę była różnorodna, większość osób była ciekawa lecz ostrożna.
Rynek usług finansowych w Polsce jest spory, ale szybko uznałem, że wiedza o finansach jest na niskim poziomie. I wtedy zrozumiałem, że moją największą siłą jest… EDUKACJA. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Zaproszenie kilku znajomych osób na spotkania VIP’owskie oraz na dwudniowe Konferencje edukacyjno-biznesowe dały rezultaty.

Po trzech miesiącach mam podpisanych pięć kontraktów inwestycyjnych, cztery osoby rozpoczęły ze mną współpracę i same chcą budować swoją organizację współpracowników. Model współpracy franczyzowej jest transparentny, pozwala szybko awansować, co w efekcie daje ciekawe gratyfikacje finansowe. EFG trzeba poznać, potem zabrać się do pracy, a efekty przyjdą same” - Wojtek Załustowicz. 

 

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.