Pierwszy smartfon Sony - Xperia S
2012-01-17
Xperia™ S, pierwszy smartfon z nowej serii Xperia NXT, będącej nową generacją smartfonów Sony*, został zaprezentowany na konferencji prasowej Sony zapowiadającej targi CES w Las Vegas w 2012. Nowa Xperia S to smartfon z systemem Android o rewelacyjnych parametrach wizualnych, mający wysokiej rozdzielczości wyświetlacz Sony HD i kamerę 12MP, która rejestruje obrazy  w zaledwie 1.5 sekundy od włączenia. Xperia S posiada również potężny procesor z podwójnym rdzeniem 1.5GH, przyspieszający pracę urządzenia.

Xperia S w świecie Sony

Nowa Xperia S umożliwia konsumentom łatwe nawiązywanie łączności pomiędzy wieloma ekranami i bezproblemowe dzielenie się plikami na wybranym zależnie od sytuacji ekranie - telewizorze, smartfonie, laptopie czy tablecie. Konsumenci mogą przeglądać swoje ulubione treści bezpośrednio z Sony Entertainment Network podłączając smartfon Xperia S kablem HMDI do telewizora. Mogą też w trybie bezprzewodowym dzielić się zdjęciami - wystarczy zaledwie jedno dotknięcie. Xperia S to również technologia NFC (near field communication - komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu). Umożliwia ona dzielenie się plikami oraz korzystanie z ciągle rosnącej ilości aplikacji i usług NFC.

Największe i najlepsze wrażenia rozrywkowe od Sony

Xperia S oferuje dostęp do Sony Entertainment Network** - najbogatszego katalogu rozrywki . Music Unlimited umożliwia dostęp do światowego katalogu zawierającego ponad 10 milionów utworów, podczas gdy Video Unlimited przedstawia najnowsze hity Hollywood i programy telewizyjne ze wszystkich najważniejszych wytwórni ***.

Xperia S ma również certyfikat PlayStation zapewniający najwyższej jakości gry na smartfon z dostępem do PlayStation® Store****.

Rozpoznawalny design

Xperia S prezentuje nową linię projektową zwaną “Iconic Identity” (Ikoniczna Identyfikacja) . Design ten będzie stosowany w serii Xperia NXT tworząc prosty i wyrazisty wizerunek, który jest rozpoznawany w świecie. Przezroczysty element u podstawy formuje ikoniczną sylwetkę Xperia S, podkreślając jednocześnie linię ekranu. Dodatkowo element ten zapewnia wyjatkowy efekt wizualny poprzez podświetlenie oraz integruje w sobie elementy anteny.

Interfejs użytkownika został zmieniony i dopasowany do obecnego, minimalistycznego design’u sprzętu. Tło ekranu menu głównego zmieniono na bardziej kolorowy strumień który w pełni podkreśla jakość HD Reality Display oraz moc procesora z podwójnym rdzeniem.

Dostępność

Xperia S będzie dostępna już w pierwszym kwartale 2012. Początkowo korzystać będzie z platformy Android 2.3, natomiast już w drugim kwartale roku 2012 zostanie zaktualizowany do wersji Android 4.0

Najważniejsze cechy Xperia S

·       4.3 calowy ekran Reality z Mobile BRAVIA® Engine oraz rozdzielczość HD (1280 x 720); zarówno z przodu (720p) jak i z tyłu (1080p) umieszczono kamery nagrywające w HD.

·       procesor 1.5GH o podwójnym rdzeniu umożliwiający szybkie przeglądanie i pobieranie plików, które mogą być przechowywane na wewnętrznej pamięci flash 32GB.

·       tylna kamera 12MP z Sony Exmor R™ dla telefonów komórkowych z najszybszą przysłoną zdolną robić zdjęcia już po 1.5 sekundy od włączenia urządzenia.

·       NFC (komunikacja bezprzewodowa krótkiego zasięgu) umożliwia korzystanie z rosnącej liczby aplikacji i usług NFC oraz SmartTagów Xperia.

·       Udostępnianie plików w jakości HD przez DLNA, HDMI oraz użycie technologii BRAVIA Sync do sterowania Xperia S za pomocą pilota telewizyjnego, w przypadku podłączenia do telewizora, pozwala Xperia S zaoferować pełen zakres wrażeń w rozdzielczości full HD.

 

Smart Extras dla Androida

Ogłoszeniu Xperii S towarzyszy wprowadzenie na rynek trzech nowych akcesoriów Smart Extras™ , które wzbogacają wrażenia użytkownika i proponują całkowicie nowy sposób wykorzystania smartfonów z Androidem.

Xperia SmartTags – reguluj ustawienia smartfonu pojedynczym ruchem

Xperia SmartTags współpracują z każdym smartfonem obsługującym technologię NFC, włączając w to Xperia S. Wystarczy przyłożyć smartfon do SmartTagu, o rozmiarze i kształcie niewielkiego, okrągłego tokenu, włączającego skonfigurowany uprzednio profil i funkcję telefonu, czyli np. budzik w telefonie dla SmartTagu przy łóżku, bądź aplikację GPS – w samochodzie. Profile te mogą zostać bardzo łatwo spersonalizowane według gustu użytkownika, a zaprojektowane by zaoszczędzić czas konsumenta i ułatwić mu korzystanie z urządzenia.

Zestaw słuchawkowy Smart Wireless pro – wielofunkcyjny, uniwersalny zestaw z Bluetooth

Ten zestaw stereo w technologii Bluetooth™ dla smartfonów z Androidem, oprócz rewelacyjnej jakości dźwięku, oferuje również wiele funkcji. Na ekranie zestawu użytkownicy mogą przeczytać smsy, zobaczyć numery przychodzących połączeń, mieć dostęp do kalendarza oraz korzystać z wielu innych udogodnień. Po odłączeniu od telefonu, zestaw może działać jak autonomiczny odtwarzacz MP3 i radio.

SmartWatch – dostęp do aplikacji oraz funkcji smartfonu za pomocą mikrowyświetlacza dla Androida

SmartWatch to akcesorium w formie mikrowyświetlacza umożliwiające komunikację ze smartfonami Android™ poprzez Bluetooth. Użytkownik może, przykładowo, dyskretnie przeglądać smsy, portale społecznościowe, dokonywać połączeń lub słuchać muzyki. Wyświetlacz zamontowany jest na pasku i może być noszony jak zegarek. Aplikacje umożliwiające użytkownikom personalizację urządzeń SmartWatch będą dostępne w Android™ market.

Aby zapoznać się ze wszystkimi nowymi produktami, zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga produktowego: blogs.sonyericsson.com/products/

*Wyłącznie dla potrzeb demonstracyjnych. Nie do użytku handlowego ani dla potrzeb odsprzedaży. Użycie znaku „Sony” jest zależne od akceptacji regulatora.

** dostęp do Sony Entertainment Network jest zróżnicowany w zależności od dostępności w danym regionie, szczegółowe informacje na www.sonyentertainmentnetwork.com. 

*** Ilość dostępnych utworów waha się w zależności od regionu.

**** Zgodnie z dostępnością rynkową.

.

- KONIEC -

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.