Cztery nagrody "iF Design Awards" dla smartfonów Sony Ericsson Xperia™
2012-02-16
Firma Sony Ericsson ogłasza, że została uhonorowana czterema nagrodami w tegorocznym konkursie “iF Product Design Awards 2012” w kategorii “telekomunikacja”. Smartfon Xperia™ active otrzymał najwyższe wyróżnienie – złotą nagrodę (“iF Gold Award”). Jury konkursu “iF Design Awards” oceniało jakość rywalizujących ze sobą produktów według wszechstronnych kryteriów, obejmujących, między innymi, jakość wzornictwa i wykończenia, dobór materiałów, wpływ na środowisko naturalne i funkcjonalność. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 9 lutego 2012 r. w Monachium, w Niemczech.

“Smartfon Xperia™ active jest świadectwem naszego zaangażowania w to, aby oferować osobom aktywnym smartfony doskonale zaprojektowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz” powiedziała Jeanna Kimbré, Director of Creative Product Design w Sony Ericsson. “Wzornictwo było zawsze naszym ‘punktem honoru’ kiedy przystępowaliśmy do opracowywania naszych innowacyjnych produktów. Będziemy nadal czerpali z tych sukcesów, posługując się nową linią projektową zwaną “Iconic Identity”, który wprowadziliśmy wraz z naszym portfolio na rok 2012.”

Złote wyróżnienie dla Xperia™ active
Najwyższa nagroda “iF Product Design Gold Award” przyznawana jest za najlepsze wzornictwo w branży telekomunikacyjnej. Smartfon Xperia™ active posiada ekran dotykowy odporny na zarysowania, którym można posługiwać się nawet wtedy, kiedy palce są mokre. Może on również poszczycić się wyjątkową technologią, która sprawia, że użytkownik nawet przy silnym słońcu będzie wyraźnie widział ekran.
“Serdecznie gratulujemy Sony Ericsson otrzymania pierwszej nagrody iF Gold Award. Xperia™ active to bardzo funkcjonalny smartfon o niezwykle eleganckim wzornictwie. Jest on wyborem numer jeden zwłaszcza dla osób uprawiających sport, z uwagi na odporność na kurz i wodę. To wyjątkowy produkt – harmonijne połączenie funkcjonalności i elegancji,” powiedział Ralph Wiegmann, Dyrektor Zarządzający konkursu iF International Forum Design GmbH w Hanowerze.

Tworząc smartfon Xperia™ active firma Sony Ericsson starannie dobrała materiały, aby zapewnić urządzeniu zarówno najwyższe walory estetyczne oraz trwałość, wytrzymałość i funkcjonalność. Mocna aluminiowa rama otacza i chroni wyświetlacz, podkreślając w ten sposób istotę Xperia™ active – elegancję użytkową.

Linia smartfonów Xperia™ – nagrody za wzornictwo
Nagrody “iF Awards” za najlepsze wzornictwo zostały przyznane także innym smartfonom z rodziny Xperia™: Xperia™ ray i Xperia™ mini pro oraz Mix Walkman™. Ilość nagród świadczy o zaangażowaniu firmy Sony Ericsson w tworzenie pięknie zaprojektowanych smartfonów w całej linii produktowej, z zachowaniem pełnej funkcjonalności.
•    Smartfon Xperia™ ray jest smukły, a jednocześnie posiada dynamiczny kształt, który doskonale pasuje do dłoni użytkownika. Aluminiowe boki smarfonu nadają mu ekskluzywny wygląd i są przyjemne w dotyku.
•    Wymienna obwódka w Mix Walkman™ pozwala jego właścicielowi na wyrażenie kolorem swojej osobowości. Telefon wyróżnia się połączeniem nieskazitelnie czystego frontu oraz miękko wygiętego tyłu, dzięki któremu dobrze leży w dłoni.
•    Smartfon Xperia™ mini pro posiada klawiaturę typu QWERTY, która umożliwia szybkie pisanie. Połączenie doskonałej jakości lakierów, odblaskowych metali i kolorowych akcentów nadaje smartfonowi stylowy wizerunek pełen energii.

Nagrody “iF Product Design Awards” to międzynarodowe świadectwo najlepszego wzornictwa i symbol najwyższych osiągnięć w dziedzinie projektowania.

KONIEC

Informacja prawna
1) Fakty i cechy mogą różnić się w swych wariantach lokalnych.  2) Czas użytkowania zależy od preferencji sieciowych, rodzaju karty SIM, podłączonych akcesoriów i działań, n.p.  gier. Zestawy i opcje kolorystyczne mogą różnić się w zależności od rynku.  Zestaw akcesoriów może być dostępny na różnych rynkach w różnym zakresie.  

© Sony Ericsson Mobile Communications AB, 2011

Logo “Liquid Identity” (Płynna Tożsamość) jest znakiem towarowym, lub zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Sony Ericsson Mobile Communications AB.  Sony jest zarejestrowanym znakiem handlowym Korporacji Sony.  Ericsson jest znakiem towarowym, lub zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do Telefonaktiebolaget LM Ericsson.  Dodatkowe informacje dotyczące znaków towarowych są dostępne na naszej stronie internetowej: www.sonyericsson.com/cws/corporate/common/legal/disclaimer.
Pozostałe produkty i nazwy firm wspomniane powyżej mogą być znakami towarowymi należącymi do ich właścicieli.  Wszelkie prawa niewyrażone w niniejszym tekście wprost są zastrzeżone.  Wszelkie warunki mogą podlec zmianom bez uprzedniego powiadomienia. Sony Ericsson Mobile Communications AB, SE-221 88 Lund, Sweden.
Wydrukowano w styczniu 2010, R1A

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.