Bądź bezpieczny na drodze!
2012-07-02
Autofederacja (AF), pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja zrzeszająca polskich kierowców, przeprowadza przed wakacjami szkolenia bezpiecznej jazdy przy współpracy z Akademią Bezpiecznej Jazdy GOS na najnowocześniejszych symulatorach. Szkolenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach, gdy wakacyjny ruch jest wzmożony do granic wytrzymałości.

Doskonalenie umiejętności kierowcy poprzez udział w szkoleniach motoryzacyjnych ma za zadanie uświadomić jego uczestnikom przede wszystkim zagrożenia mogące być wynikiem ryzykownej i nierozważnej jazdy samochodem. Poprzez naukę rozpoznawania tych zagrożeń oraz przeciwdziałania im, kształtuje się prawidłowe zachowania kierowcy. Zakres i tematyka szkoleń dopasowana jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kierowców.


„Podczas przeprowadzanych szkoleń dokonujemy oceny kierowcy, ćwiczymy moduły nocnej jazdy, hamowania awaryjnego i zachowania dystansu” - mówi Krzysztof Gos Dyrektor Akademii Bezpiecznej Jazdy.  „Intensywnie praktykujemy przewidywanie zagrożeń na drodze (ponad 40 przypadków) i różne warunki pogodowe takie jak: śnieg, deszcz, mgła, zmierzch, noc. Na koniec nasi kursanci otrzymują raport końcowy dokumentujący ich jazdę”.
„W Autofederacji, wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach jest jednym z najważniejszych celów. Wierzę, że dzięki ćwiczeniom na symulatorze wiele osób poczuje się pewniej za kierownicą i dużo lepiej poradzi sobie w trudnych czy nieprzewidzianych sytuacjach, co wpłynie na zmniejszenie wypadkowości” - dodaje Hubert Drabik Prezes Autofederacji.

Przeprowadzenie szkoleń jest możliwe dzięki współpracy Autofederacji i Akademii Bezpiecznej Jazdy GOS z firmą FAROS - SYMULATORY, która jako jedyna w Polsce ma prawo do sprowadzania i sprzedawania nowoczesnych symulatorów jazdy takich jak; ULTRA CAR i EF-SCOOT.

Wszyscy chętni, chcący odbyć szkolenie na symulatorze mogą zgłaszać się do Autofederacji poprzez stronę: www.af.pl lub Facebooka http://www.facebook.com/Autofederacja. Koszt 2 godzinnego szkolenia wynosi 500 zł.  Członkowie Autofederacji mają 50% zniżki od tej kwoty.

Informacje o Autofederacji:
Autofederacja (AF), pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja, która powstała by zrzeszyć wszystkich polskich kierowców, bez względu na rodzaj pojazdu, który użytkują, staż za kierownicą czy kategorię prawa jazdy. Misją AF jest poprawa komfortu użytkowników polskich dróg i indywidualne podejście do każdego kierowcy. Autofederacja ma na celu zapewnienie dostępu do wszechstronnej wiedzy o rynku motoryzacyjnym, krzewienie kultury na polskich drogach, wdrażanie sprawdzonych i zintegrowanych rozwiązań dla kierowców oraz wspieranie ich, kiedy tylko tego potrzebują. Do dyspozycji Członków AF pod numerem tel. 801 999 888 uruchomiono całodobowe centrum informacyjne. Przez 7 dni w tygodniu konsultanci udzielają informacji o obecnych i przyszłych usługach AF a także umawiają Uczestników z ekspertami z różnych dziedzin motoryzacji, prawnikami czy rzeczoznawcami AF. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz portal www.af.pl

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.