Nowy Sony Xperia™ Z Ultra: najsmuklejszy smartfon z największym wyświetlaczem Full HD na świecie*
2013-06-25
Sony Mobile Communications (“Sony Mobile”) wprowadza dziś na rynek kolejny rewolucyjny produkt – najwyższej klasy smartfon, z dużym wyświetlaczem, stworzony do rozrywki, działający na bazie systemu Android. Nowy smartfon Xperia Z Ultra jest wodoodporny**, ultra-smukły i lekki, tak by można go było wszędzie zabrać i bez problemów z niego korzystać. Jest to pierwszy w historii smartfon posiadający wyświetlacz Full HD TRILUMINOS™. Wyposażono go w najnowszy silnik X-Reality™ for mobile, opracowany przez Sony, który zapewni użytkownikom pełnię wizualnych wrażeń. Dodatkowo, model Xperia Z Ultra posiada procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 o taktowaniu 2,2 GHz quad-core CPUs, dostęp do sieci 4G LTE oraz technologię HD voice. Smartfon ten wyposażony jest w wiodące w branży rozwiązania wydłużające żywotność baterii oraz zdumiewającą szybkość działania, co pozwala użytkownikowi błyskawicznie, bezproblemowo łączyć się z innymi urządzeniami.

„Xperia Z Ultra to rewolucyjny krok w dziedzinie rozrywki na smartfonach o dużym ekranie. Jest najsmuklejszym smartfonem z  największym wyświetlaczem Full HD *, z którym żaden inny nie może się równać”, powiedział Calum MacDougall, Director of Xperia Marketing w Sony Mobile Communications. „Już od pewnego czasu wprowadzamy to, co najlepsze w technologii i we wzornictwie Sony do całej gamy naszych smartfonów i tabletów, a teraz dodatkowo przedstawiamy tę samą ofertę w segmencie premium smartfonów o dużym ekranie, ustalając nowy standard dla innych producentów”.

Największy na świecie wyświetlacz Full HD w smartfonie.*
Smartfon Xperia Z Ultra posiada wyświetlacz dotykowy o przekątnej 6.4” cala z technologią Full HD. Jest to unikalny wyświetlacz TRILUMINOS® przekazujący znacznie szerszą paletę bogatych, naturalnych kolorów, dzięki wiedzy i doświadczeniu Sony BRAVIA TV. Przełomowa technologia obejmuje także X-Reality™ for mobile – inteligentną technologię wyświetlania obrazu poprawiającą rozdzielczość wyświetlanych filmów, opracowaną przez Sony. Analizuje ona każdy obraz i odtwarza brakujące piksele, tak aby zoptymalizować jakość i otrzymać najwyższą ostrość video. Rozwiązanie to analizuje elementy obrazu w danej scenie i poprawia je bazując na wzorach i ułożeniach obiektów, konturów i zestawień kolorystycznych. Wzmacnia jednocześnie subtelne wzory i dokładnie odzwierciedla najdrobniejsze szczegóły , jak również podkreśla kontury przedmiotów i postaci. Duży wyświetlacz Full HD w Xperii Z Ultra to co najmniej  60%*** więcej wrażeń dla użytkownika smartfonu.

Najsmuklejszy na świecie wyświetlacz Full HD w smartfonie*
Model Xperia Z Ultra jest niezwykle smukły i lekki. Posiada pięknie wykonaną obudowę o grubości 6,5 mm, a waży tylko 212 gramów. Dzięki temu bardzo łatwo jest go nosić wszędzie ze sobą. Wykonanie obudowy, jeżeli chodzi o wzornictwo i dbałość o szczegóły, wyróżnia się czystymi liniami i najlepszej jakości materiałami – przednia i tylnia strona wykonane są z hartowanego szkła, które zespolone są z panelem OptiContrast™ umieszczonym w innowacyjnej, solidnej metalowej ramce. Dzięki temu smartfon wygląda zachwycająco z każdej strony. Posiada to samo uznane wzornictwo OmniBalance, co Xperia Z i Tablet Z. Model Xperia Z Ultra dostępny jest w następujących kolorach: czarnym, białym i fioletowym.
 
Wodoodporny smartfon Full HD**
Smartfon Xperia Z Ultra jest zarówno elegancki, jak i trwały. Spełniając standardy IP55 oraz IP58, jest on nie tylko odporny na pył, ale także na wodę** – co zapewnia użytkownikowi swobodę zabierania go po prostu wszędzie. Tym smartfonem będziesz mógł nagrać nawet podwodny film w technologii Full HD, co niewątpliwie dostarczy wiele radości. Aparat fotograficzny posiada czujniki Exmor RS, technologię HDR – zarówno dla zdjęć, jak i filmów – a także tryb Superior Auto, który w razie potrzeby automatycznie włącza HDR i redukcję szumów, tak aby zapisany obraz był doskonały nawet przy słabym oświetleniu.

Twój paszport do świata rozrywki
Smartfon Xperia Z Ultra ma doskonałe parametry, dzięki czemu może zaoferować najwyższej jakości wrażenia rozrywkowe na dużym ekranie. Teraz oglądanie filmów, granie w gry, czytanie książek i surfowanie w Internecie będzie jeszcze większą przyjemnością.

Aplikacje multimedialne WALKMAN, Album oraz Filmy pozwalają odkrywać nowe treści w trybie online i offline.  Proponują nowe sposoby korzystania z tych treści i dzielenia się nimi z przyjaciółmi.

Aplikacja WALKMAN wykorzystuje silnik audio Sony oraz zapewnia integrację z portalem Facebook. Pozwala na odkrywanie nowych utworów muzycznych i dzielenie się nimi. To unikalne rozwiązanie pozwala na w pełni zintegrowany dostęp do wszystkich zgromadzonych przez użytkownika utworów muzycznych, a także do ogólnoświatowego kompendium, w którym znajduje się 20 milionów utworów2. Można z nich korzystać na zasadach subskrypcji, przy wykorzystaniu technologii chmury, za sprawą usługi muzycznej Sony „Music Unlimited”3.

Aplikacja Filmy wprowadza natomiast nowe, intuicyjne sposoby odkrywania, zarządzania i odtwarzania filmów, jednocześnie zapewniając łatwy dostęp do ogromnej biblioteki gromadzącej najpopularniejsze filmy i seriale telewizyjne. Z biblioteki korzysta się za pośrednictwem usługi Video Unlimited2.

Aplikacja Album zapewnia bezproblemową integrację z usługą PlayMemories Online2, umożliwiając błyskawiczny i łatwy dostęp do wszystkich twoich zdjęć i albumów „z wnętrza” aplikacji Album, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz. Będziesz mógł nawet ustawić automatyczne pobieranie twoich zdjęć do usługi PlayMemories Online, aby później mieć do nich dostęp z dowolnego ulubionego urządzenia Sony.

Aplikacja Sony Reader2 zapewnia bardzo łatwy dostęp do usługi Reader store2, skąd można pobierać najnowsze bestsellery książkowe. Za pomocą tej aplikacji można czytać już wcześniej zakupione książki i dzięki synchronizacji kontynuować lekturę.

Najlepsza jakość działania dzięki najszybszemu na świecie procesorowi , jaki zastosowano kiedykolwiek w smartfonie****
Smartfon Xperia Z Ultra posiada najszybszy na świecie procesor zastosowany w smartfonach**** – Qualcomm Snapdragon 800 z funkcją HD voice, który wraz z takimi atutami jak tryb audio opracowany przez Sony, tj. „ClearAudio+” i „Xloud loudness enhancement”, zapewnia nie tylko wyjątkową szybkość i najlepsze działanie, ale także bezkonkurencyjną jakość dźwięku i głosu.

Tryb działania baterii STAMINA znacząco wydłuża czas czuwania smartfonu - cztery lub więcej razy1. Rozpoznaje on kiedy użytkownik nie korzysta z wyświetlacza i automatycznie wyłącza funkcje, których w danej chwili nie potrzebuje, a jednocześnie przekazuje ważne powiadomienia. Gdy tylko naciśnie się przycisk zasilania, aby obudzić ekran smartfonu, przywrócone zostaną poprzednie ustawienia smartfonu.

Twój paszport do świata biznesu
Model Xperia Z Ultra to idealny partner biznesowy. Dzięki niezwykle responsywnemu ekranowi z funkcją rozpoznawania pisma, który jest kompatybilny z dowolnym ołówkiem i wybranym rysikiem czy długopisem (rysik pojemnościowy lub długopis o średnicy czubka powyżej 1 mm), możesz sporządzać odręczne notatki i rysunki podczas rozmów. Klawiatura z funkcjami łatwego przełączania się pomiędzy trybami jest idealna do zadań realizowanych jedną ręką oraz do wykonywania wielu czynności naraz, przy czym mini aplikacje pomogą Ci zwiększyć wydajność, by nie tracić czasu na przeglądanie wielu okien.

Solidne systemy  bezpieczeństwa chronią zarówno Twoje zawodowe, jak i osobiste dane, oferując przy tym wsparcie dla wielu kont, które  można szybo i łatwo skonfigurować. Kolejne aplikacje biznesowe zostaną udostępnione w przyszłości jako aktualizacje do oprogramowania, dzięki czemu korzystanie ze smartfonu zawsze będzie przyjemnością – zarówno w pracy, jak i w wolnym czasie.

Doskonałe łączenie się z innymi urządzeniami
Dzięki funkcjom „one touch” będziesz mógł szybko i łatwo dzielić się muzyką, zdjęciami i filmami video ze swojego smartfonu na szerokim spectrum urządzeń Sony posiadających technologię NFC, takich jak słuchawki, zegarek SmartWatch, bezprzewodowe zestawy słuchawkowe i telewizory. Istnieje wiele nowych i innowacyjnych akcesoriów, które dołączają do linii popularnych urządzeń pozwalających na tego typu łączenie.

Urządzenie SBH52 (Smart Bluetooth™ Handset) to zestaw słuchawkowy wyposażony w technologię Bluetooth™, pozwalający na łatwe realizowanie połączeń telefonicznych jednym przyciskiem,  podczas gdy smartfon wygodnie leży w twojej torebce. Wyświetlacz OLED pozwoli ci na wygodne przeglądanie Twojej listy kontaktów, wiadomości tekstowych oraz na sprawdzanie kto do Ciebie dzwoni. Zestawu można również używać jako doskonałej jakości słuchawek stereo do słuchania muzyki z własnych zasobów lub z zainstalowanego osobno radia FM z technologią RDS. Łączenie urządzeń odbywa się łatwo, poprzez dotknięcie zestawu słuchawkowego do smartfonu Xperia Z Ultra lub z innym urządzeniem posiadającym technologię NFC. Ponadto, urządzenie ma smukłe i minimalistyczne wzornictwo, a także jest odporne na wodę, a więc będziesz mógł korzystać z niego gdziekolwiek się znajdziesz i przy każdej pogodzie.

Najnowszej generacji zegarek SmarWatch, tj. SmartWatch 2 SW2, pozwoli Ci na śledzenie wszystkich powiadomień bez wyjmowania smartfonu z kieszeni lub z torebki. SmartWatch2 to prawdziwie wielofunkcyjny cyfrowy zegarek i jednocześnie pilot do telefonu. Pozwoli Ci on na otrzymywanie powiadomień, zarządzanie muzyką oraz łączenie się poprzez technologię NFC, za jednym dotknięciem, z zestawem słuchawkowym opartym na technologii Bluetooth™, aby realizowanie rozmów było łatwiejsze. Wodoodporne wzornictwo sprawia, że zegarek jest bardziej wszechstronny w zastosowaniu, niż to było możliwe do tej pory. Można go dostosować do własnych potrzeb używając każdego standardowego paska. Można korzystać z niego jako z osobnego zegarka lub razem ze smartfonem. Do pierwszej edycji zegarka dostępnych jest ponad 200 aplikacji, natomiast, mając otwarty interfejs API, spodziewamy się, iż dla SmartWatch2 wkrótce zostaną opracowane nowe aplikacje.

Magnetyczna stacja ładująca DK30 posiada innowacyjną magnetyczną wtyczkę, która pozwala na stabilne umieszczenie smartfonu Xperia Z Ultra. Kiedy telefon ładuje się, umieszczony jest w stacji pod dogodnym kątem, co pozwala na przykład oglądać na nim ulubione filmy.

Funkcje Xperia Z Ultra
•    Wyświetlacz o przekątnej 6.4” Full HD TRILUMINOS™ for mobile wyposażony w silnik X-Reality™, zapewniający najlepszą rozrywkę
•    Wzornictwo: ultra-smukły i trwały, odporny na wodę** oraz na pył (IP55/IP58)
•    Procesor Qualcomm® Snapdragon™ 800 o taktowaniu 2.2 GHz quad-core CPUs oraz dostęp do sieci 4G LTE, które to parametry warunkują szybkie działanie
•    Możliwość pisania i rysowania każdym ołówkiem, oraz wybranym rysikiem lub długopisem (rysik pojemnościowy lub długopis z czubkiem o średnicy ponad 1 mm)
•    Aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli z czujnikiem Exmor RS oraz HDR do zdjęć i filmów
•    Pełen ekosystem akcesoriów oferujący rozrywkę w zasięgu dotknięcia
•    Tryb STAMINA zapewniający nadzwyczajną żywotność baterii

Smartfon Xperia Z Ultra zostanie wprowadzony na światowy rynek począwszy od 3 kwartału 2013 (dokładna data dostępności urządzenia może różnić się w zależności od rynku).

-    KONIEC –
* Specyfikacja zweryfikowana przez Strategy Analytics’ Spectra, na dzień 19 czerwca 2013 Xperia Z Ultra jest najsmuklejszym smartfonem z ekranem Full HD. Więcej informacji o wynikach badań Strategy Analytics na stronie: www.sonymobile.com/testresults

** na dzień 19 czerwca 2013, poza Japonią, Xperia Z ultra jest jedynym wodoodpornym smartfonem z wyświetlaczem Full HD, w globalnej dystrybucji. Zgodność ze standardami IP55 oraz IP58 sprawia, że Xperia Z Ultra  jest kurzo i wodoodporna. Jeśli wszystkie gniazda i porty są szczelnie zamknięte, telefon zapewnia (i) odporność na wodę z dyszy pod niskim ciśnieniem i z każdej strony zgodnie ze standardem IP55; i/lub (ii) odporność na zanurzenie w wodzie na głębokości do półtora metra przez 30 minut, zgodnie ze standardem IP58. Telefon nie został zaprojektowany, aby unosić się na powierzchni wody ani działać pod wodą poza zakresem klasyfikacji standardów IP55 lub IP58, co może doprowadzić do anulowania gwarancji. Więcej informacji na stronie: www.sonymobile.com/testresults

*** Dostępna powierzchnia wyświetlacza porównana do smartfonów z 5-cio calowym wyświetlaczem lub mniejszym

**** Specyfikacje czterordzeniowego procesora  Qualcomm Snapdragon 800 2.2GHz zweryfikowane przez Strategy Analytics SpecTRAX na dzień 19 czerwca 2013. Więcej informacji o wynikach badań Strategy Analytics na stronie: www.sonymobile.com/testresults


 

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.