Firma Juniper Networks powołała na prezesa zarządu Kevina Johnsona
2008-07-24

Pan Johnson przechodzi do Juniper Networks z Microsoft Corporation w której piastował szereg stanowisk kierowniczych w ciągu swej 16 letniej kariery, ostatnio jako prezes Działu Platform i Usług.

„Dotychczasowe 12 lat pracy w firmie Juniper było najlepszym okresem mojej kariery zawodowej i jestem ogromnie dumny z tego, co razem osiągnęliśmy” – powiedział Scott Kriens, przewodniczący rady nadzorczej i prezes zarządu Juniper Networks. „Jesteśmy ogromnie zadowoleni z tego, że Kevin będzie naszym nowym prezesem. Jest światowej klasy menedżerem, a wyznawany przez niego system wartości idealnie przystaje do kultury, w której wyrosła firma Juniper. Cieszę się na możliwość ścisłej współpracy z Kevinem przez wiele lat w trakcie których będziemy pomnażali sukcesy firmy.”

„Z radością zaczynam pracę w firmie Juniper” - stwierdził Kevin Johnson. „Juniper jest firmą dysponującą wyraźną przewagą technologiczną, wspaniale utalentowanymi ludźmi i niesamowitym potencjałem rozwoju w rozwijającej się branży.  Z chęcią wniosę tu swoje doświadczenie, które pomoże Juniperowi w zwiększeniu skali działalności i dostarczaniu wartościowych rozwiązań jej klientom, partnerom, pracownikom i akcjonariuszom.”

Ostatnio Pan Johnson, lat 47, kierował Działem Platform i Usług w Microsoft zatrudniającym ponad 14 000 pracowników i odpowiadającym za opracowywanie, marketing i strategię pionów Windows i Usług Sieciowych. Pod jego kierownictwem dział osiągnął przełomowy i rekordowy przychód ponad 20 miliardów USD w roku finansowym 2008. Oprócz kierowania pionem Windows, Pan Johnson zajmował się intensywnie budowaniem pozycji Microsoftu jako lidera w reklamach on-line i rozwojem jego strategii „oprogramowanie + usługi”. 

Współpracował również w skali ogólnoświatowej z klientami indywidualnymi, małymi i średniej wielkości firmami, wielkimi przedsiębiorstwami i usługodawcami. Poprzednio był w Microsoft wiceprezesem grupy do spraw ogólnoświatowej sprzedaży, marketingu i usług, a także nadzorował komórki korporacyjne i informatyczne wspierające pracę pracowników Microsoft na całym świecie. Przed pracą w Microsoft, Pan Johnson pracował w IBM w dziale integracji systemów i usług doradczych, zaczynając karierę jako programista analityk. Uzyskał stopień licencjata w biznesie i zarządzaniu na Państwowym Uniwersytecie Nowego Meksyku i zasiadał jako członek założyciel w radzie nadzorczej NPower, organizacji non-profit której misją jest pomaganie innym organizacjom non-profit w wykorzystywaniu rozwiązań technicznych by zwiększać zasięg i skuteczność działania. Pan Johnson był również członkiem Rady Doradczej na Region Zachodni stowarzyszenia Catalyst – organizacji non-profit wspierającej rozwój karier zawodowych kobiet.

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.