JUNIPER NETWORKS WYBIERA OŚRODEK PRZETWARZANIA DANYCH IBM
2008-08-07

Firmy IBM (NYSE: IBM) i Juniper Networks, Inc. (NASDAQ: JNPR) poinformowały, że podpisały pięcioletnią umowę na posadowienie w ośrodku IBM oprogramowania (hosting) wspierającego globalną działalność Juniper Networks. 

W ramach umowy IBM zapewni firmie Juniper globalne środowisko hostingowe nowej generacji w którym będą pracowały jej ogólnoświatowe systemy planowania zasobów przedsiębiorstwa (ang. Enterprise Resource Planning - ERP) i zarządzania relacjami z klientami (ang. - Customer Relationship Management - CRM). IBM będzie obsługiwał działanie firmy Juniper ze swojego nowego energooszczędnego „zielonego” ośrodka obliczeniowego wybudowanego w Boulder w stanie Kolorado. W ośrodku zastosowano supernowoczesne rozwiązania techniczne korzystające z energooszczędnych systemów zasilania i chłodzenia. Juniper będzie korzystał z najnowszych mikroukładów IBM, serwerów System p, rozwiązań BladeCenter oraz ogromnych pamięci masowych współpracujących z wysokowydajną architekturą sieciową firmy Juniper realizującą pod kontrolą oprogramowania JUNOS™ kierowanie, komutację i zabezpieczenie ruchu. Oprócz ośrodka w Boulder, ze względu na wymagania niezawodnościowe IBM zapewni zarządzanie i wsparcie systemu także w drugim ośrodku.
 
„Równolegle z naszym stałym dążeniem do zaspokajania wymagań naszych globalnych klientów na wysokowydajne sieci, jesteśmy równie skupieni na osiąganiu doskonałości operacyjnej w każdej dziedzinie naszej własnej działalności” – powiedziała Michele Goins, dyrektor ds. informatyki w Juniper Networks, Inc. „Zwróciliśmy się do IBM po nowatorskie i ekologiczne rozwiązanie zapewniające możliwość rozbudowy naszej infrastruktury informatycznej i wprowadzanie krytycznych dla naszej działalności aplikacji w skali przystającej do wzrastających potrzeb firmy.”

„Dzięki współpracy z IBM, firma Juniper będzie miała dostęp do energooszczędnego ośrodka obliczeniowego i usług hostingowych, a to ją odciąży i pozwoli bardziej skupić się na obsłudze klientów” – powiedziała Bronwyn Guthrie, wiceprezes IBM do spraw Outsourcingu Strategicznego w obydwu Amerykach.  „Solidne rozwiązanie hostingowe zapewni firmie Juniper wysoce skalowalną i elastyczną platformę potrzebną jej do prowadzenia działalności gospodarczej.”


# # #
Firma Juniper Networks

Juniper Networks, Inc. jest liderem rynku sieci o wysokich parametrach. Firma oferuje wysokowydajną architekturę sieciową tworzącą niezawodne i elastyczne środowisko umożliwiające coraz szybsze wdrażanie zróżnicowanych usług i aplikacji z użyciem jednolitej sieci, co sprzyja rozwojowi firm wymagających wysokiej wydajności.  Dodatkowe informacje można uzyskać na witrynie www.juniper.net

Informacje o IBM
Dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem www.ibm.com/services.

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.