Sony Ericsson ogłasza datę wprowadzenia na rynek telefonu Xperia™ X1
2008-09-10

Aby rozpocząć odliczanie do wprowadzenia na rynek telefonu Xperia™ X1 Sony Ericsson poprowadzi światową emisję internetową na żywo 15 września 2008 o godzinie 13.00 czasu uniwersalnego (GMT) + 1, oferując widzom pierwszą wszechstronną demonstrację aparatu. Emisja internetowa będzie także premierą pierwszego odcinka alternatywnego filmu typu „reality thriller” pt. „Johnny X”. W celu dokonania rejestracji, aby móc oglądać emisję internetową oraz sesję pytań i odpowiedzi z udziałem starszego Product Manager’a Magnus’a J. Andresson’a, prosimy odwiedzić stronę: www.sonyericsson.com/premiere.

„Jesteśmy ogromnie zadowoleni z innowacji zapewniających nowe doświadczenia użytkownikom, które stworzyliśmy dla odbiorców wraz z modelem Xperia™ X1”, powiedział Rikko Sakaguchi CVP, a zarazem Head of Creation and Development w Sony Ericsson. „Wszechstronna demonstracja podczas emisji internetowej zaprezentuje ten model jako prawdziwie unikalny. Dziewięciopanelowy ekosystem daje użytkownikowi pełną kontrolę nad podstawowymi doświadczeniami dostępnymi w telefonie, a także pozwala odbiorcom na personalizowanie interfejsu panelu, według ich potrzeb oraz stylu życia. Telefon Xperia™ X1 posiada ekran najwyższej klasy na rynku, czterostronne klawisze nawigacji oraz optyczny joystick, co zapewnia bezstresowe doświadczenie przeglądania funkcji. Mając super szybki procesor i dużą prędkość poruszania się w sieci, telefon Xperia™ X1 stanowi rzeczywisty pomost pomiędzy potrzebami osobistymi i tymi związanymi z rozrywką i pracą mobilną”.

Johnny X – alternatywny realistyczny thriller
Film "Johnny X" opowiada o młodym człowieku cierpiącym na amnezję, który rozpaczliwie próbuje złożyć w całość swoją tożsamość. Nadawany w sieci thriller składa się z dziewięciu odcinków stworzonych po to, aby zademonstrować bogate, wciągające i eksperymentalne elementy telefonu Xperia™ X1.

Fabuła towarzyszy Johnny’emu X w jego misji ku odzyskaniu tożsamości. W miarę dowiadywania się coraz więcej o swoim utraconym życiu i prowadząc wyścig z czasem, bohater aktualizuje telefon Xperia™ X1 nowymi treściami, tak aby móc złożyć w całość swoją tożsamość i osobowość. Film pokazuje w jaki sposób telefon ten może być spersonalizowany i dostosowany do indywidualnego trybu życia i potrzeb użytkownika. Czy Johnny X dowie się kim naprawdę jest, zanim będzie za późno?

„Produkowanie thrillera "Johnny X” stworzyło dla nas wciągającą platformę do zaprezentowania wszystkich właściwości i funkcji, których użytkownik może doświadczyć posługując się telefonem Xperia™ X1”, powiedział Lennard Hoornik, Head of Marketing w Sony Ericsson. „Interfejs panelu to doskonały sposób na odzwierciedlenie Twojej osobowości i może on być dopasowywany i zmieniany, aby dokładnie dostroić się do Twoich potrzeb w dowolnym czasie. Nie znajdą się dwa telefony Xperia™ X1, które miałyby taką samą kombinację paneli; wszyscy jesteśmy indywidualnościami i zasługujemy na telefon, który to odzwierciedli."

Raz na trzy tygodnie jeden odcinek serialu „Johnny X” umieszczany będzie pod adresem: www.sonyericsson.com/Johnnyx - w każdy poniedziałek, środę i piątek, począwszy od poniedziałku 22 września. Już teraz możesz obejrzeć zwiastun serialu na stronie: www.whoisjohnny-x.com

Światowe wejście na rynek
Oficjalne wprowadzenie na światowy rynek telefonu Xperia™ X1 będzie miało miejsce w Tent London, w ramach London Design Week, w dniach od 18 do 21 września 2008. Dziennikarze zaproszeni są na oficjalne przyjęcie otwarcia w Tent London, w piątek 19 września 2008, aby obejrzeć telefon Xperia™ X1 i spotkać się z rzecznikami Sony Ericsson. W celu rejestracji, prosimy napisać do: sonyericsson@bm.com

Tent London to jedno z najbardziej wszechstronnych i zróżnicowanych wydarzeń w roku w dziedzinie projektowania. Jest to multi-dyscyplinarne wydarzenie w ekscytującej lokalizacji, które znajdzie uznanie zarówno u projektantów i mediów, jak i u odbiorców – obejmując tematy od sztuki do architektury, od stylu vintage do współczesnego, a także od prac nowych talentów do prac ludzi od dawna wyznaczających trendy i mających ustaloną pozycję.

Otwarte dla ogólnej publiczności w dniach od 18 do 21 września 2008, od godz. 10.00, przy cenach za wstęp w następującym zakresie:
• Odwiedzający i studenci £7.50, jeśli płatne z wyprzedzeniem i £10, jeśli płatne przy wejściu
• Dzieci (poniżej 16 lat) £5.00
• Dzieci (poniżej 5 lat) BEZPŁATNIE
W celu dokonania zakupu biletów z wyprzedzeniem, prosimy odwiedzić: www.tentlondon.co.uk
Adres: Circa at Tent London, The Truman Brewery, Brick Lane, London, E1

Xperia™
Telefon Xperia™ X1 to pierwszy produkt w ramach nowej, wysokiej klasy marki Sony Ericsson Xperia™. Zaprojektowany, aby spełniać wymagania odbiorców w zakresie połączenia rozrywki i doświadczenia mobilnej komunikacji w sieci, telefon Xperia™ X1 to niezwykle stylowy aparat w obudowie z prawdziwej nierdzewnej stali, o przepięknym wzornictwie typu arc-slider, wspierany przez pełen mocy multimedialny ekosystem.

Odbiorcy uzyskują dostęp do wielości doświadczeń po prostu wybierając funkcję dotykowo na jednym z niepowtarzalnych paneli dostosowanych do upodobań użytkownika, na trzycalowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Windows Mobile® pozwoli Ci wybierać spośród dynamicznego zakresu czynności, gdziekolwiek i kiedykolwiek - czy będzie to przyjemność słuchania muzyki, czy oglądanie wideo, sprawdzanie poczty, zakupy online, czy może praca z Windows Mobile Office, gdy jesteś poza biurem. Pełna klawiatura QWERTY oraz doskonałej jakości metalowa obudowa dopełniają efektu prezentując wysokiej klasy aparat. W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji, prosimy odwiedzić: www.sonyericsson.com/x1

- KONIEC –

1) Fakty i liczby mogą się różnić w zależności od wersji lokalnych.
2) Na czasy rozmów i czuwania wpływ mają ustawienia sieciowe, rodzaj karty SIM, podłączone akcesoria oraz różne czynności, np. gry. Zawartość zestawu i kolory mogą różnić się na poszczególnych rynkach. Pełen zakres akcesoriów może nie być dostępny na wszystkich rynkach.

Sony Ericsson jest jednym z największych globalnych przedsiębiorstw, które w 2007 roku osiągnęło sprzedaż ponad 100 milionów telefonów komórkowych. Bogata oferta stanowi o sile firmy, która operuje w ponad 80 krajach, produkując w Chinach i  prowadząc ośrodki badawczo-rozwojowe w Indiach, Europie, Japonii, Chinach i Ameryce Północnej. Sony Ericsson powstał w październiku 2001 roku jako spółka joint venture 50:50 firm Sony i Ericsson z główną siedzibą w Londynie. Więcej informacji na stronie: www.sonyericsson.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.