Stawy nie lubią nadwagi
2008-09-04

Powszechnie uważa się, że „problem stawów” dotyczy ludzi po 40-stce. To oni najczęściej skarżą się na dolegliwości związane z chorobą zwyrodnieniową stawów. I jest w tym dużo prawdy, gdyż tkanka stawowa ulega naturalnemu zużyciu i starzeniu się. Powstają w niej uszkodzenia oraz nieprawidłowości anatomiczne zwane zmianami zwyrodnieniowymi. Wtedy najprostsze czynności codzienne jak schylanie się, klękanie, podnoszenie, wchodzenie po schodach stają się udręką.

Jednak wiek nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów – jedną z głównych przyczyn „zwiększonego tarcia” w stawach jest nadwaga i otyłość, a z nią ma problem co trzeci dorosły mieszkaniec Polski! Dane Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące otyłości są alarmujące - w Polsce 41% mężczyzn i 29% kobiet ma nadwagę (%BMI – body mass index - 25-29.9), a odpowiednio 15% mężczyzn i 20% kobiet cierpi z powodu otyłości (%BMI >30). Stawy, podlegające nadmiernym obciążeniom, szybciej ulegają uszkodzeniom. Uważa się, że nadmierna waga ciała prowadzi do powstania choroby zwyrodnieniowej stawów nośnych, takich jak stawy kolanowe. U osób otyłych częściej występują również bóle pleców, gdyż stawy kręgosłupa są zmuszane do dźwigania nadprogramowych kilogramów.

Ogólna jakość życia osób cierpiących na nadwagę i chorobę zwyrodnieniową stawów jest upośledzona przez dolegliwości fizyczne i ograniczenia w wykonywaniu codziennych czynności. Aby zagłuszyć ból stawów osoby te sięgają po środki przeciwbólowe, tj. paracetamol czy aspiryna. Niestety przyjmowane w dużych dawkach mogą one uszkodzić błonę śluzową żołądka i dwunastnicy. Czy można zatem zmniejszyć ból i zahamować proces niszczenia chrząstki stawowej w sposób bezpieczny dla organizmu? Co można polecić osobom z nadwagą szukającym bezpiecznego sposobu, który przyniesie ulgę „trzeszczącym” stawom?

Duńska firma Ferrosan opracowała unikalny biokompleks ZINAXIN® Rebuild będący połączeniem wyciągu z kłącza imbiru i glukozaminy. Wartość lecznicza imbiru i jego wyjątkowy wpływ na nasze zdrowie cenione były już przez starożytnych medyków

Dalekiego Wschodu. Współcześni naukowcy zgodnie twierdzą, że ekstrakt z kłącza imbiru – podstawowa substancja czynna preparatu ZINAXIN® Rebuild -  jest doskonałym środkiem hamującym dolegliwości związane ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Łagodzi ból i chroni chrząstkę stawową hamując stany zapalne. Ekstrakt z kłącza imbiru w połączeniu z glukozaminą – naturalnym aminocukrem biorącym udział w odbudowie chrząstki stawowej – powoduje efekt zwielokrotnionego działania i kompleksowo chroni stawy. Dzięki dobroczynnemu działaniu składników czynnych preparatu ZINAXIN® Rebuild „chrupanie i zgrzytanie” w stawach nie będzie akompaniować już od rana przy codziennych czynnościach i znowu będzie można wrócić do ulubionych aktywności, tj. wycieczki rowerowe czy relaksujące prace w ogrodzie.

Profilaktyka zmian zwyrodnieniowych stawów jest długotrwała, ale możliwa. Gdy połączymy u osób otyłych odpowiednią suplementację diety preparatem ZINAXIN® Rebuild ze zmniejszeniem masy ciała poprzez wprowadzenie ćwiczeń zaleconych przez
rehabilitanta, to możemy spodziewać się największych efektów!

O ZINAXIN® Rebuild
ZINAXIN® Rebuild to unikalne połączenie wyciągu z kłącza imbiru i glukozaminy w jednej kapsułce. Ekstrakt z imbiru wykazuje działanie ochronne wobec chrząstki stawowej hamując stany zapalne i łagodząc ból. Zmniejsza też tarcie powierzchni stawowych hamując proces niszczenia chrząstki stawowej. Jego regenerujące działanie na stawy potwierdzone zostało licznymi badaniami klinicznymi. Ekstrakt z imbiru wykorzystywany w suplemencie diety ZINAXIN® Rebuild uzyskuje się w innowacyjnej, opatentowanej biotechnologii Lipo-Cap (system lipidowych mikrokapsułek umożliwiających właściwą ochronę, transport i działanie czynnych substancji).
Glukozamina jest naturalnym składnikiem organizmu człowieka biorącym udział w tworzeniu substancji podstawowej chrząstki. Działa wzmacniająco na chrząstkę stawową i wspomaga procesy naprawcze w jej obrębie.
Wyjątkowe połączenie wyciągu z imbiru i glukozaminy w preparacie ZINAXIN® Rebuild sprawia, że stawy są kompleksowo chronione.
ZINAXIN® Rebuild jest suplementem diety całkowicie naturalnym i bardzo bezpiecznym nawet w wieloletniej terapii ochrony stawów. Nie wywołuje skutków niepożądanych jak tradycyjne leki przeciwbólowe i przeciwzapalne.

ZINAXIN® Rebuild dostępny w aptekach na terenie całego kraju bez recepty.
Koszt opakowania: 30 kapsułek – ok. 30 zł, 60 kapsułek – ok. 55 zł


O firmie Ferrosan
FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp.z o o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multitabs, Zinaxin, Strix a także  Tran i Omega - 3 w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.