Firma Juniper Networks znalazła się w kwadrancie liderów „Magicznego kwadrantu” czołowej firmy analitycznej, w zakresie SSL VPN
2009-01-08
Firma Juniper Networks Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci, poinformowała, że znalazła się w „Kwadrancie liderów” w niedawno opublikowanym przez firmę Gartner raporcie: „Magiczny kwadrant SSL VPN.1  W raporcie oceniano firmy pod kątem zdolności do realizacji celów i kompletności ich wizji w odniesieniu do rynku SSL VPN.

Zgodnie ze słowami raportu Gartnera „W Magicznym Kwadrancie wskazujemy, którzy producenci prawdopodobnie będą dominowali na rynku sprzedaży sieci zdalnego dostępu VPN i wpływali na kierunki decyzji technologicznych do 2013 roku, a także którzy producenci są najbardziej zauważani przez klientów, dostają najwięcej zapytań o informacje i realizują najwięcej nowych i już rozpoczętych instalacji, według bazy danych klientów firmy Gartner”. Raport informuje, że „Liderzy cechują się zrównoważeniem postępów i nakładów we wszystkich kategoriach realizacji i wizji. Ich działania podnoszą poprzeczkę konkurencji na rynku w odniesieniu do wszystkich produktów i mogą zmieniać bieg wydarzeń w branży. Aby utrzymać się w kwadrancie Liderów, producenci muszą wyróżniać się w obszarze mobilnego dostępu do sieci i dominować w zakresie sprzedaży”.

„Od powstania kategorii rynkowej SSL VPN, firma Juniper na tym rynku zawsze zajmowała pierwsze miejsce. Cieszymy się z ponownego znalezienia się w kwadrancie liderów za naszą linię produktów SSL VPN” – powiedział Mark Bauhaus, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny działu Service Layer Technologies firmy Juniper Networks.  „Juniper w dalszym ciągu zapewnia najlepsze na światowym rynku rozwiązania SSL VPN i zdecydowanie stawia na innowację i prowadzenie w dziedzinie wysokowydajnych produktów sieciowych zapewniających niezawodny i bezpieczny dostęp do sieci z każdego miejsca i o każdej porze. Platformy bezpiecznego dostępu - Secure Access SSL VPN - firmy Juniper pozostają standardem rynkowym i preferowanym rozwiązaniem dostępu do sieci ujednoliconych wśród naszych klientów z sektora operatorów i przedsiębiorstw na całym świecie”.

Z raportem „Magic Quadrant for SSL VPN,” można się zapoznać pod adresem http://www.juniper.net/company/presscenter/recognition/index.html.
 
„Magiczny kwadrant”

Prawa autorskie do nazwy Magic Quadrant („Magiczny kwadrant”) są w 2008 roku zastrzeżone przez firmę Gartner Inc. i nazwę tę wykorzystano tu za zgodą właściciela. Magiczny kwadrant to graficzne przedstawienie rynku w danej chwili w oparciu o ustalony okres. Przedstawia on wyniki analizy dokonanej przez firmę Gartner, określającej jak według definicji przyjętych przez nią dla danego rynku plasują się na nim poszczególni producenci. Gartner nie rekomenduje żadnego producenta, produktu czy usługi przedstawianej w Magicznym kwadrancie, ani nie zaleca użytkownikom wybierania tylko dostawców umieszczonych w kwadrancie liderów. Magiczny kwadrant jest jedynie narzędziem poznawczym i nie powinien służyć za podstawę podejmowania konkretnych działań. Niniejszym firma Gartner nie udziela żadnych gwarancji, ani jawnych ani domniemanych, odnośnie tej analizy, w tym jakichkolwiek gwarancji jej wartości handlowej lub przydatności do konkretnych zastosowań.1) Gartner, Inc., “Magic Quadrant for SSL VPNs” by John Girard, December 11, 2008.

 

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.