Juniper Networks rozszerza rodzinę urządzeń EX o 10 gigabitowy przełącznik ethernetowy
2009-03-06

Firma Juniper Networks Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci,  ogłosiła rozszerzenie swej oferty przełączników o linię EX2500 dziesięciogigabitowych przełączników ethernetowych. Przełączniki te są przeznaczone do zastosowań 10 GbE o gęstym upakowaniu portów, gdzie kluczowymi wymaganiami stawianymi sieciom obsługującym ośrodki przetwarzania danych dostawców usług i przedsiębiorstw są: wysoka przepustowość przy małych opóźnieniach, wysoka dostępność i energooszczędność. Zaawansowane funkcje sieciowe rodziny EX2500 i zwiększona wydajność umożliwią klientom przyśpieszenie wdrażania w sieciach aplikacji i usług obsługujących przedsiębiorstwa.
 
„Klientom są potrzebne systemy komutacji zapewniające szybkość, wysoką dostępność, łączność ujednoliconą, wbudowane zabezpieczenia i doskonałość eksploatacji razem – a nasza seria EX te wymogi spełnia” - powiedział Hitesh Sheth, Wiceprezes wykonawczy i Dyrektor generalny Grupy biznesowej do spraw platform ethernetowych w Juniper Networks. „Dodanie linii EX2500 jest wynikiem naszej ciągłej współpracy z klientami, szczególnie tymi eksploatującymi ośrodki przetwarzania danych, którzy chcą dysponować większą wydajnością przy obniżonych kosztach operacyjnych. EX2500 idealnie nadaje się do gęsto upakowanych stojaków systemów 10 GbE, spełniając wymagania biznesowe, ekonomiczne i techniczne stawiane przez takich klientów infrastrukturze sieciowej wspomagającej działalność przedsiębiorstw”. 
 
Przełącznik ethernetowy serii EX2500 firmy Juniper
Linia EX2500 przełączników ethernetowych 10GbE zapewnia dostęp do wysokowydajnych serwerów dzięki dwudziestu czterem portom 10 GbE SFP+ zapewniających przepływności na poziomie galwanicznym z opóźnieniami do 700 nanosekund. Linia przełączników EX2500 będzie oferowana w postaci platform ethernetowych o stałych konfiguracjach, zapewniających szereg istotnych korzyści gospodarczych, w tym:
• Prędkość galwaniczna (wire-rate): Seria EX2500 obsługuje przepływność 480 gigabitów na sekundę (Gb/s) (pełny dupleks) w obudowie o wymiarach 1 RU. Wszystkie porty są nieblokujące z deterministyczną zwłocznością poniżej 700 nanosekund.
• Elastyczność wdrożeń: Seria EX2500 może być chłodzona powietrzem przepływającym od przodu do tyłu obudowy lub odwrotnie, co zapewnia elastyczność warunków zabudowy zgodnie z układem serwerów w zimnych i gorących przejściach między rzędami stojaków. Dzięki temu porty sieciowe można usytuować zawsze najbliżej portów serwerów (czy to z tyłu, czy z przodu urządzeń), przez co kable będą krótkie, co ułatwi ich ułożenie i podniesie przepływności.
• Wysoka dostępność: Seria EX2500 standardowo jest wyposażona w zdublowane zasilacze i dmuchawy. Podwójne zasilacze z równomiernym rozkładem obciążenia i podwójne dmuchawy o zmiennych obrotach chronią urządzenie przed skutkami awarii pojedynczego zasilacza lub dmuchawy.
• Energooszczędność: Seria EX2500 dzięki zdublowanym dmuchawom o modulowanych obrotach zapewni lepszą dostępność i sprawność chłodzenia. Dzięki temu, że dmuchawy będą dostosowywały obroty do faktycznych potrzeb chłodzenia, będą bardziej energooszczędne.
 
Przewiduje się, że seria EX2500 pojawi się w handlu w II kwartale 2009 roku. Cena katalogowa przełączników serii EX2500 zaczyna się od 18.000 USD
 
Rodzina EX przełączników ethernetowych
Rodzina przełączników serii EX, obejmująca linie EX2500, EX3200, EX4200 i nową linię EX8200, umożliwia klientom budowanie wysokowydajnych infrastruktur sieciowych spełniających trzy podstawowe kryteria – prostotę eksploatacji, niezawodność klasy operatorskiej i integrację oraz konsolidację zasobów – co pozwala na powszechny dostęp do zasobów strategicznych, ogranicza przestoje sieci i poprawia ogólnie poziom zabezpieczenia zasobów współużytkowanych w „rozszerzonych” firmach. Przełączniki serii EX firmy Juniper pomogą firmom zmienić reguły ekonomiczne sieci poprzez ograniczenie nakładów kapitałowych i operacyjnych, uwolnienie środków budżetowych informatyki na inwestycje w nowatorskie technologie i usługi, które zwiększą sprawność operacyjną przedsiębiorstw i poprawią ich wyniki finansowe. Dodatkowe informacje o przełącznikach ethernetowych serii EX można znaleźć pod adresem www.juniper.net/switch
 
Rozwiązania infrastrukturalne firmy Juniper dla ośrodków przetwarzania danych
Firma Juniper wprowadziła swoje pierwsze rozwiązanie infrastrukturalne dla ośrodków przetwarzania danych w listopadzie 2008 roku. Rozwiązania te mają za zadanie wspomagać inicjatywy w zakresie konsolidacji ośrodków, wirtualizacji serwerów i budowania informatyki proekologicznej.  Rozwiązania Juniper Data Center Infrastructure Solutions składają się z przełączników ethernetowych serii EX, ruterów usługowych serii MX i bramek usługowych serii SRX.  Rozwiązania oferowane współcześnie mogą znacznie zmniejszyć kompleksowość sieci i całkowity koszt ich posiadania o do 52 procent w wypadku nakładów kapitałowych, do 44 procent kosztów zasilania, do 44 procent kosztów chłodzenia i do 55 procent powierzchni zajmowanej w ośrodku przez stojaki urządzeń. Dodatkowe informacje można uzyskać na witrynie internetowej Juniper Networks Data Center Infrastructure Solutions lub kontaktując się z lokalnym przedstawicielem bądź autoryzowanym partnerem firmy Juniper Networks.


Firma Juniper Networks

Juniper Networks, Inc. jest liderem rynku sieci o wysokich parametrach. Firma oferuje wysokowydajną architekturę sieciową tworzącą niezawodne i elastyczne środowisko umożliwiające coraz szybsze wdrażanie zróżnicowanych usług i aplikacji z użyciem jednolitej sieci, co sprzyja rozwojowi firm wymagających wysokiej wydajności.  Dodatkowe informacje można uzyskać na witrynie www.juniper.net

 

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.