Bądź zdrów jak ryba z Multi-tabs® Omega-3 KID
2009-03-26

Firma Ferrosan Poland sp. z o.o. ma przyjemność zaprezentować najnowszy produkt – Multi-tabs® Omega-3 KID stworzony z myślą o wsparciu prawidłowego rozwoju najmłodszych. Multi-tabs® Omega-3 KID to pyszne kapsułki o owocowym smaku, zawierające najważniejsze kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3 (DHA i EPA), które wpływają na rozwój umysłowy dziecka.

Omega-3 przyjacielem mózgu
Najważniejszy dla rozwoju mózgu jest czas wczesnego dzieciństwa wtedy bowiem mózg rozwija się najszybciej. Jak stwierdzono w badaniach klinicznych  jednym z jego budulców jest kwas tłuszczowy DHA należący do grupy Omega-3. Do najważniejszych kwasów tłuszczowych z grupy Omega-3 zalicza się, wspomniany DHA (kwas dokozaheksaenowy) oraz EPA (kwas eikozapentaenowy). Kwasy Omega-3 (DHA, EPA) to wielonienasycone, niezbędne kwasy tłuszczowe. Określa się je mianem niezbędnych, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć i trzeba mu ich dostarczyć w pożywieniu. Około 30% ludzkiego mózgu składa się z kwasów tłuszczowych DHA, wpływających na rozwój mózgu, a także stymulujących funkcjonowanie intelektu, pamięci i wzroku. Natomiast kwas tłuszczowy EPA, między innymi, wpływa na przekazywanie informacji między komórkami nerwowymi. Dlatego kwasy z grupy Omega-3 (DHA, EPA), regularnie dostarczane organizmowi, wpływają na rozwój i pracę umysłu.

 

Pozytywne działanie kwasów tłuszczowych Omega-3 na mózg dziecka zostało udowodnione w badaniach naukowych .
Z kolei niedobór, bądź brak równowagi kwasów tłuszczowych, w tym kwasów Omega-3, może przyczynić się do wystąpienia zaburzeń neurorozwojowych u dzieci, takich jak zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) czy dysleksja .

Bądź zdrów jak ryba
Głównym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (DHA, EPA) są tłuste ryby morskie, takie jak łosoś, makrela, śledź, dorsz czy tuńczyk. Odpowiednio zbilansowana dieta dziecka powinna być w nie wzbogacona  Tutaj jednak pojawia się problem, dzieci przeważnie nie lubią ryb, a w dodatku w wielu miejscach trudno jest dostać świeże ryby (czyli najbogatsze w składniki odżywcze). Badania wykazują, że średnie spożycie ryb wśród dzieci w Polsce, a także w całej Europie, jest dużo niższe niż zalecana dzienna porcja . Główną przeszkodą jest charakterystyczny smak ryby, nie zawsze lubiany przez dzieci.

Pyszny owocowy smak
Firma Ferrosan, dbając o prawidłowy rozwój dzieci oraz ich upodobania, stworzyła produkt bogaty w naturalny rybi olej, który nie smakuje rybą. Multi-tabs® Omega-3 KID ma pyszny owocowy smak i występuje w postaci żelowych kapsułek, które można żuć, rozgryzać lub połykać – jak kto
lubi. Dzięki temu suplement diety Multi-tabs® Omega-3 KID może się zdecydowanie bardziej kojarzyć dziecku z cukierkiem. Jedna kapsułka zawiera aż 230 mg kwasów tłuszczowych DHA i 44 mg EPA oraz dodatkowo witaminy C i E dla wzmocnienia odporności organizmu.


Sprawny umysł z Multi-tabs® Omega-3 KID
Tworząc suplement Multi-tabs® Omega-3 KID firma Ferrosan korzystała z całej wiedzy i doświadczenia zdobytego w czasie długoletniej pracy nad produktami z rodziny Multi-tabs®. Produkty Multi-tabs® stworzono z myślą, aby wesprzeć zdrowy i dobry start dziecka w życiu.
Naturalne składniki odżywcze nie są jedynie istotne dla fizycznego rozwoju organizmu, ale również zapewniają dziecku energię do zabawy i efektywnego uczenia się.
Multi-tabs® Omega-3 KID to najwyższej jakości suplement diety o wyjątkowym smaku, które dziecko będzie zjadać na zdrowie z przyjemnością.
Multi-tabs® Omega-3 KID dzięki zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3 oraz witamin z grupy C i E może wpływać na rozwój mózgu i wzroku, poprawę koncentracji i umiejętność zapamiętywania już w dzieciństwie, a w konsekwencji także w przyszłości. Multi-tabs® Omega-3 KID zadba o sprawny umysł!

Informacja o produkcie

Multi-tabs® Omega-3 KID zawiera olej Incromega, który jest najwyższej jakości rybim olejem. Do jego produkcji i oczyszczania stosuje się technologię PureMax™.
PureMax™ jest unikalnym procesem puryfikacji oleju, który spełnia najwyższe standardy farmaceutyczne. Dzięki temu procesowi preparat Multi-tabs® Omega-3 KID zawiera najczystszy, bezpieczny i najbardziej skoncentrowany w kwasy tłuszczowe Omega-3 olej (aż 60 %) dostępny dziś na rynku.

Multi-tabs Omega-3 KID będzie dostępny w aptekach na terenie całego kraju od kwietnia 2009 r. Sugerowana przez producenta cena za opakowanie zawierające 30 kapsułek – ok. 22,00 zł.

Informacja o suplemencie diety: Ferrosan Poland Sp. z o.o., ul. Jutrzenki 118, 02-230 Warszawa


O firmie Ferrosan
FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp.z o o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multi-tabs, Zinaxin, Strix a także  Tran i Omega - 3 w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.