Zinaxin stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów to skuteczna alternatywa dla leków NLPZ
2009-04-22

W marcu br. w Finlandii na seminarium naukowym pod tytułem “Zinaxin jako uniwersalny preparat stosowany w chorobie zwyrodnieniowej stawów bądź innych stanach zapalnych niskiego stopnia zaawansowania” zostały zaprezentowane wyniki badań klinicznych przeprowadzone w najbardziej renomowanych uniwersytetach medycznych i szpitalach w Rosji, m.in. Rosyjski Państwowy Uniwersytet Medyczny, Instytut Reumatologii RAMS, Instytut Gastroenterologii oraz Instytut Naukowo-Badawczy Farmakologii na Rosyjskiej Akademii Nauk Medycznych. Wykazały one, że po upływie 3-4 tygodni stosowania preparatu Zinaxin nastąpiło u pacjentów zmniejszenie bólu o 30-50% i efekt ten utrzymywał się na stałym poziomie w trakcie 3 i 6 –miesięcznych okresów prowadzenia badań. Dodatkowo, dzięki towarzyszącej badaniom biopsji błony śluzowej żołądka pacjentów, udowodniono że w odróżnieniu od leków NLPZ, Zinaxin nie powoduje szkodliwych zmian w przewodzie pokarmowym, takich jak niestrawność, nadżerka śluzówki żołądka, krwawienie z wrzodów oraz ich pękanie, skurcze oskrzelowe, działanie tokolityczne czy zmiany hematologiczne w nerkach i wątrobie.

Choroba zwyrodnieniowa stawów (ChZS) jest najstarszą i najczęściej występującą chorobą stawów - dotyczy około 15% ludzi na świecie. Występuje u ludzi wszystkich ras, bez względu na szerokość geograficzną i klimat. Wykazano też, że zmiany zwyrodnieniowe występują częściej u kobiet niż u mężczyzn, a częstość ich występowania zwiększa się z wiekiem. Ze względu na prognozy demograficzne dotyczące starzenia się społeczeństw oraz dane związane ze wzrostem nadwagi i otyłości, które sprzyjają rozwojowi ChZS, w najbliższej przyszłości należy oczekiwać epidemii tej choroby.

„Problem zwyrodnienia stawów w Polsce dotyczy około 15% dorosłych mieszkańców, czyli 5 mln osób. Niestety, brak jest danych o rocznych wydatkach związanych z leczeniem tej choroby. W Finlandii, gdzie ponad 20% mieszkańców powyżej 30. roku życia cierpi na osteoartrozę, roczne wydatki na leczenie tej choroby przekraczają 1mld Euro. Te dane świadczą o tym, że w skali kraju ChZS i jej skutki generują wysokie koszty w systemie ochrony zdrowia, systemie ubezpieczeń i budżecie państwa.” – powiedział

Mikołaj Łypka, Dyrektor Zarządzający Ferrosan Poland. „W Polsce jest ogromne zapotrzebowanie na profilaktykę choroby zwyrodnieniowej stawów, ale niestety jest ona zaniedbywana. Szczególnie niska jest edukacja osób chorych na temat bezpiecznych środków zwalczających ból i usprawniających działania narządów ruchu.” – dodał Mikołaj Łypka.

Ostatnie badania kliniczne nad preparatem Zinaxin dowodzą, że istnieje bezpieczna alternatywa dla wszystkich osób, które cierpią z powodu bólu stawów i sięgają po tradycyjne leki przeciwbólowe. Zinaxin może być też z powodzeniem stosowany przez osoby cierpiące na zwyrodnienie stawów, których organizm nie toleruje NLPZ.
Co najważniejsze Zinaxin jest tak samo skuteczny w usprawnianiu działania narządów ruchu jak powszechnie stosowane NLPZ. Wszyscy pacjenci biorący udział w badaniu zaobserwowali znaczną poprawę ruchomości pod wpływem przyjmowania preparatu Zinaxin. Daje to podstawę do stwierdzenia, że Zinaxin może być zalecany pacjentom cierpiącym na osteoartrozę w ramach monoterapii bądź terapii złożonej.

O ZINAXIN®

Zinaxin® to rodzina produktów do której należą takie preparaty jak  Zinaxin® Rebuild (wzbogacony o glukozaminę), Zinaxin® Forte (wzbogacony o wyciąg z soi i awokado) i Zinaxin® ICE (żel do stosowania miejscowego).

O firmie Ferrosan

FERROSAN to międzynarodowy koncern farmaceutyczny z siedzibą główną w Kopenhadze, w Danii. Do najbardziej znanych marek firmy Ferrosan należą  Multi-tabs®, Zinaxin® oraz Strix®, których produkcja odbywa się w Skandynawii. Celem Firmy jest oferowanie najwyższej jakości produktów, które wpływają na poprawę zdrowia i samopoczucia u dorosłych i dzieci. Produkty FERROSAN dostępne są w ponad 70 krajach. Oddział w Polsce -  Ferrosan Poland Sp.z o o. ma w swojej ofercie produkty sprzedawane pod markami Multitabs, Zinaxin, Strix a także Tran i Omega - 3 w kapsułkach oraz Wyciąg ze skrzypu polnego z witaminami. Więcej informacji na stronie: www.ferrosan.com

 

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.