Autofederacja z Ambasadorem
2012-02-02
Nowego Ambasadora Autofederacji Panią Agnieszkę Zydroń (autorkę bestsellerów „Życie na kredyt”, „Zazdrość kobieca”, felietonistkę, eksperta TV Biznes, ambasadorkę Amazonek i Fundacji Obudźmy Nadzieję) i AF połączyło zaangażowanie w walkę z pijanymi kierowcami oraz pragnienie bezwzględnego zwiększenia bezpieczeństwa i jakości podróżowania nas wszystkich.

Pani Agnieszka Zydroń jest ofiarą wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Dzięki wyjątkowej sile i woli walki po długiej rehabilitacji wróciła do normalnego życia. Obecnie angażuje się w akcje i programy społeczne propagujące idee bezpieczeństwa na drodze.

„Miałam piętnaście lat, gdy moje życie legło w gruzach” – mówi Agnieszka Zydroń „Od tamtej chwili wciąż walczę – najpierw walczyłam, aby wrócić do normalnego życia, teraz walczę, aby inni mogli czuć się bezpiecznie na polskich drogach. Moje życie w dniu wypadku zmieniło się na zawsze. Byłam świadkiem śmierci 4 osób, nie rozumiałam, co się wydarzyło i jak w kilka sekund nasz świat może się zmienić. Z urazem głowy, pękniętym kręgosłupem, połamanymi kośćmi, wstrząśnieniem mózgu i obiciami całego ciała stałam się osobą niepełnosprawną, która miała i tak bardzo dużo szczęścia. Wiele lat walczyłam z zespołem stresu pourazowego, przechodziłam terapię. Dzięki pomocy wspaniałych osób jestem dzisiaj sprawną i aktywną osobą, nie załamałam się i chcę odpracować darowane mi życie, ostrzegając innych przed podobną tragedią. Wiem, że dopóki nie przeżyjemy takiego wstrząsu, myślimy, że wypadek i śmierć na drodze nas nie dotyczą. Naprawdę jednak nie warto uczyć się tej jednej rzeczy na własnej skórze. Wierzę, że wraz z Autofederacją zdziałamy wiele dobrego, a nasze działania przełożą się na większą świadomość kierowców w sprawie zagrożenia i efektów  spowodowanych prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu” – dodaje Zydroń.

Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem Autofederacji i Agnieszki Zydroń będzie udział w projekcie „BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ!” . Jest to cykl seminariów organizowanych przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) poświęconych bezpieczeństwu na polskich drogach.
27 stycznia w Katowickim Spodku Agnieszka Zydroń wystąpi po raz pierwszy przed ośmiotysięczną publicznością i opowie o swoich doświadczeniach, które maja stać się przestrogą dla innych. Uczestnicy seminarium poznają także przyczyny i skutki wypadków drogowych, regionalne statystyki  oraz będą mogli przy wykorzystaniu alkogogli zobaczyć świat oczami pijanej osoby. Alkogogle, to okulary o specjalnej konstrukcji, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującej po spożyciu alkoholu.
„Program ‘Bezpiecznie – chce się żyć!’ realizujemy od wielu lat, w ubiegłym roku w naszych seminariach wzięło udział ok. 90 tys. uczestników. Cieszę się, że Centrum, Autofederację i Agnieszkę Zydroń połączyły wspólne cele. Szeroko idąca edukacja i wspólne działania sprawią, że efekt naszych akcji będzie dużo silniejszy” – mówi Agata Wróblewska, Dyrektor Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. „Poprzez udział Pani Agnieszki chcemy zwrócić uwagę na zagrożenia jakie stwarza nietrzeźwy kierujący oraz pokazać konsekwencje zdarzeń nie tylko dla ofiary ale także sprawcy wypadku. Jej historia pokazuje że nie możemy być obojętni na taką nieodpowiedzialność. Nietrzeźwy kierujący to kierowca o obniżonej koncentracji, spowolnionej reakcji, zaburzeniach w polu widzenia, i jego udział w ruchu to zagrożenie nie tylko dla niego samego ale także dla innych uczestników ruchu” – dodaje Wróblewska.
 „Mam nadzieję, że wspólnymi siłami przyczynimy się do zmniejszenia ilości wypadków na drogach, zwiększenia świadomości i wiedzy kierowców o zagrożeniach i wpływu alkoholu na sposób prowadzenia pojazdu” – mówi Hubert Drabik, Prezes Autofederacji. „Celem Autofederacji jest zapewnienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Wierzę, że dzięki zaplanowanym działaniom i naszej współpracy z Panią Agnieszką Zydroń podróże po Polsce będą dla kierowców i ich pasażerów mniej stresujące, a bardziej bezpieczne i komfortowe” – dodaje Drabik.

Na stronie Autofederacji www.af.pl rusza właśnie dział poświęcony problemom związanymi z  pijanymi kierowcami. Będą tam zamieszczane informacje od kierowców i świadków wypadków czy wydarzeń z udziałem nietrzeźwych kierowców, artykuły, porady, czaty m.in. z  Agnieszką Zydroń.

Informacje o Agnieszce Zydroń
Autorka bestsellerów „Życie na kredyt”, „Zazdrość kobieca”, felietonistka, ekspert TV Biznes, ambasadorka Amazonek i Fundacji Obudźmy Nadzieję. Prywatnie absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszkanka Krakowa, aktywna zawodowo żona i matka dwójki dzieci. „Całe moje życie to łapanie dnia, czyli korzystanie z czasu, jaki został mi darowany w śmiertelnym wypadku samochodowym, którego byłam uczestnikiem”.

Informacje o Autofederacji:
Autofederacja (AF), pierwsza w Polsce opiniotwórcza i oparta na idei afiliacji organizacja, która powstała by zrzeszyć wszystkich polskich kierowców, bez względu na rodzaj pojazdu, który użytkują, staż za kierownicą czy kategorię prawa jazdy. Misją AF jest poprawa komfortu użytkowników polskich dróg  i indywidualne podejście do każdego kierowcy. Autofederacja ma na celu zapewnienie dostępu do wszechstronnej wiedzy o rynku motoryzacyjnym, krzewienie kultury na polskich drogach, wdrażanie sprawdzonych i zintegrowanych rozwiązań dla kierowców oraz wspieranie ich, kiedy tylko tego potrzebują. Do dyspozycji Członków AF pod numerem tel. 801 999 888 uruchomiono całodobowe centrum informacyjne. Przez  7 dni w tygodniu. konsultanci udzielają informacji o obecnych i przyszłych usługach AF a także umawiają Uczestników z ekspertami z różnych dziedzin motoryzacji, prawnikami czy rzeczoznawcami AF. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nasz portal www.af.pl

Informacje o Krajowym Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powstało w 2004 roku i jego głównym celem jest propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przede wszystkim poprzez realizację ogólnopolskiego programu „Bezpiecznie – chce się żyć!”. W roku 2011 z niniejszym programem gościliśmy w ponad 130 miastach w całej Polsce, w którym wzięło udział ok. 90 tys. osób. W 9 miastach zorganizowaliśmy dla dzieci z klas I-III spotkanie „Moda na odblaski”, promujące noszenie odblasków wśród najmłodszych. Od lat współpracujemy z Komendami Wojewódzkimi, Powiatowym i Miejskimi Policji w całej Polsce oraz wspieramy je podczas realizacji programów na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rok rocznie rozdajemy kurtki z elementami odblaskowym oraz kilka tysięcy smyczy i opasek odblaskowych. Wspólnie z Partnerami tworzyliśmy filmy: „Zabójcy”, „Idź tak, abyś doszedł”, „Cisza” oraz  „Jedna sekunda, całe życie”. Na swoim koncie mamy również opracowanie materiałów edukacyjnych dla dzieci i dorosłych tj. „Kodeks rowerzysty i motorowerzysty”, „Elementarz bezpieczeństwa”, zakładki oraz plakaty popularyzujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ten rok to rok kontynuacji rozpoczętej w październiku 2011r. kampanii społecznej „MOTOPOZYTYWNI” mającej na celu zmianę postrzegania motocyklistów oraz poprawę wzajemnych relacji pomiędzy motocyklistami a innymi uczestnikami ruchu drogowego.

www.brd.org.pl
www.motopozytywni.pl

 

ARCHIWUM

 

2008 ImageHouse. All rights reserved.